• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Medikų rankose, tik skirtingose ligoninėse – du namuose apsiplikę mažyliai. Abu gimę pernai. Ir nelaimės aplinkybės labai panašios – vienas apsipylė karšta arbata, kitas kava. Šiuo metu abiejų vaikų būklės stabilios, tačiau, pasak gydytojų, laukia ilgas ir skausmingas gydymas.

Medikų rankose, tik skirtingose ligoninėse – du namuose apsiplikę mažyliai. Abu gimę pernai. Ir nelaimės aplinkybės labai panašios – vienas apsipylė karšta arbata, kitas kava. Šiuo metu abiejų vaikų būklės stabilios, tačiau, pasak gydytojų, laukia ilgas ir skausmingas gydymas.

REKLAMA

Medikai apgailestauja, kad tokių atvejų nemažėja.

Daugiau apie tai – TV3 žinių reportaže.

Praėjusiais metais gimusia mergyte šiuo metu rūpinasi Panevėžio ligoninės vaikų reanimacijos skyriaus medikai. Pirminiais duomenimis, mergaitė nusidegino maždaug 10 procentų kūnelio, tačiau tikrasis nudegimų mastas, anot gydytojos, įprastai pasimato po kelių parų.

Gydymas laukia ilgas, skausmingas pakankamai. Dėl to taikomas nuskausminimas, perrišimai bendrose nejautrose“, – kalbėjo Panevėžio ligoninės vaikų intensyviosios terapijos gydytoja Giedrė Šipelienė.

REKLAMA
REKLAMA

Kiek daugiau nei metukų mergaitę į Panevėžio ligoninę iš namų atvežė greitosios medikai. Mažylės mama jiems pasakojo, kad vaikas apsipylė karšta arbata.

REKLAMA

Buvo apiplikyta ir krūtinytė, ir rankytė, ir kakliukas. Tiesiog vaikas užsipylė karšto vandens, tai kaip pylė, taip viską ir apiplikė“, – pasakojo Panevėžio greitosios medicinos pagalbos tarnybos vadovė Rūta Ramoškienė.

Beveik identiškas atvejis ir Šiaulių ligoninėje. Taip pat gruodžio 2 d. rytą iš namų Radviliškio rajone greitosios medikai atvežė pernai gimusį berniuką.

Atvažiavo truputėlį šoko būsenoje, atvežė greitoji medicinos pagalba. Nudegimas vertinamas per pirmas tris paras, dar mažai laiko tiksliai spręsti. Pirmo, antro laipsnio nudegimas krūtinės ir pilvelio srityje“, – teigė Šiaulių ligoninės vaikų chirurgė Evelina Klepšytė Janauskienė.

REKLAMA
REKLAMA

Tėvai medikams pasakojo, kad dieną prieš berniukas apsiplikė karšta kava.

Nenoriu nieko teisti ar spręsti, tiesiog žmonės nežinojo, kaip suteikti pagalbą, kada vežti, ar būtina vežti“, – tikino E. Klepšytė Janauskienė.

Nudegimų kiekis nemažėja

Tad medikai dar kartą pabrėžia, kad tokiais atvejais medicininė pagalba, ypač mažiems vaikams, reikalinga kuo skubiau. Nes vaikų odelė penkis kartus plonesnė nei suaugusiojo, tad ir nudegimai, anot gydytojų, būna didesni ir gilesni.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tai yra ne vien tik odos trauma, bet yra sisteminė viso organizmo trauma, todėl kiekvienas nudegimas, priklausomai nuo paviršiaus ploto ir gylio, yra pavojingas“ – pabrėžė G. Šipelienė.

Medikai sako, kad panašių atvejų, deja, bet nemažėja. Vien į Panevėžio ligoninę per metus pakliūva per 30 mažamečių su įvairaus laipsnio nudegimais.

„Būna taip, kad ir kelis per tą patį mėnesį. Tikrai tokių atvejų pasitaiko. Gal mažiau to dėmesio į tuos vaikučius. Labai mėgstam socialinius tinklus, tiesiog dėmesį atitraukiam į tuos socialinius tinklus, tikrai tokių atvejų pastaruoju metu turim daug“, – sakė R. Ramoškienė.

REKLAMA

Čia sako, tie vaikų chirurgai truputėlį paranojikai, bet iš tikrųjų mamų, tėvų ir gydytojų liga, kad visus karštus skysčius kuo toliau nuo mažų vaikų paslėpti, patraukti, kad jie nepasiektų“ – tikino Šiaulių ligoninės vaikų chirurgė.

Ir nors dažniausi nudegimai karštais skysčiais, tačiau gydytojų praktika rodo, kad mažųjų smalsuolių tyko ir daugiau pavojų buityje.

Esam ir turėję karštais paviršiais nudegimų, pavyzdžiui, kaitlentė buvo, mamos žnyplės įkaitusios, buvo mobilus telefonas užsidegęs“, – teigė G. Šipelienė.

Abiejų paskutiniųjų atvejų aplinkybes dar tikslina policijos pareigūnai.

Daugiau apie tai sužinokite vaizdo reportaže, esančiame straipsnio pradžioje.

tv3.lt

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų