• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Įsibėgėjusi omikrono banga neaplenkė ir Respublikinio priklausomybės ligų centro. Dar savaitės pradžioje Vilniaus filiale kilus COVID-19 protrūkiui sergančius pacientus teko laikinai išrašyti iš gydymo įstaigos. Tuo metu portalą tv3.lt pasiekė skundai, neva jie buvo išspirti į lauk, o neturėdami kur izoliuotis tiesiog atsidūrė gatvėje ir galėjo užkrėsti kitus žmones. 

Įsibėgėjusi omikrono banga neaplenkė ir Respublikinio priklausomybės ligų centro. Dar savaitės pradžioje Vilniaus filiale kilus COVID-19 protrūkiui sergančius pacientus teko laikinai išrašyti iš gydymo įstaigos. Tuo metu portalą tv3.lt pasiekė skundai, neva jie buvo išspirti į lauk, o neturėdami kur izoliuotis tiesiog atsidūrė gatvėje ir galėjo užkrėsti kitus žmones. 

REKLAMA

Portalas tv3.lt sulaukė kelių skundų, kad kilus COVID-19 ligos protrūkiui Respublikinio priklausomybės ligų centro (RPLC) Vilniaus filiale čia gydomi pacientai buvo išprašyti lauk, nors esą neturėjo nei kaip saugiai pargrįžti namo, nei kur izoliuotis. 

„Socialiai pažeidžiami pacientai, susirgę šia liga, „gavus“ sutikimus vėlų vakarą išvyti iš įstaigos. Jie „privalėjo“ pasirašyti, kad vyks su izoliuotu transportu ir izoliuosis. Dauguma pacientų iš kitų miestų ir neturėjo kur ir su kuo vykti šaltą naktį, ieškojo įvairių sprendimų būdų, galimai apkrėsdami kitus“, – rašė centro darbuotojais prisistatę anoniminio skundo autoriai.

REKLAMA
REKLAMA

Jie atkreipė dėmesį, kad daugumos pacientų registruota prie savivaldybių gyvenamoji vieta gali būti artimieji, kuriuos jie užkrės, arba tiesiog gatvė po tiltu. Kartu apgailestauta, kad įstaiga, kuri turi gydyti sergančiuosius, neva veja juos lauk. 

REKLAMA

„Žmogus, sukaupęs visą ryžtą ir valią atvyksta, ir su juo vėl pasielgia kaip su daiktu. Nejaugi įstaigai svarbiau prestižas ir darbas negu pacientai? Kodėl įstaiga nesuderino su kitomis gydymo įstaigomis ir neperkėlė ligonių į COVID-19 skyrius?

Šie pacientai yra ant asocialumo ribos, kiti su probacijos priežiūra, neturi, kur izoliuotis, bet kai gydytojas liepia, pasirašo, o kur jam dėtis. O kartu ir laisvė vilioja“, – dėstė jie.

REKLAMA
REKLAMA

Išrašyti tą pačią dieną, kai nustatytas COVID-19

RPLC Vilniaus filialo direktorius Giedrius Likatavičius patvirtino, kad įstaigoje ne vienas pacientas susirgo koronavirusine infekcija.

„Vasario 7 dieną pacientei, hospitalizuotai Alkoholinės ir narkotinės abstinencijos gydymo skyriuje, pasireiškė COVID-19 klinikiniai simptomai. Jai buvo atliktas greitasis antigeno testas, kuris buvo teigiamas. Padaryti PGR tyrimai visiems skyriuje hospitalizuotiems pacientams. Buvo gauti 8 teigiami atsakymai“, – nurodė jis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Filialo vadovas pažymėjo, Pagal SAM galiojančią tvarką visi pacientai turi būti privalomai izoliuojami. Kadangi įstaiga neturi sąlygų izoliuoti sergančius ar buvusius artimame kontakte pacientus, siekiant užtikrinti nepertraukiamą paslaugų teikimą, pacientai yra išrašomi. 

„Todėl tą pačią dieną pacientai, kuriems gautas teigiamas PGR atsakymas, buvo išrašyti ir išvyko namo susiskambinus su jų artimaisiais. Kitą dieną išrašyti likę skyriuje pacientai, turėję didelės rizikos užsikrėsti COVID-19 kontaktą“, – komentavo G. Likatavičius.

REKLAMA

„Motyvacija tiek gydytis, tiek laikytis izoliavimo tvarkos svyruoja“

Pasak jo, paprastai, jeigu nėra galimybių organizuoti transportą ar izoliacijos vietą, kreipiamasi į savivaldybę pagal gyvenamą vietą. 

„Jei nėra kitų galimybių, Vilniaus mieste naudojamas įstaigos transportas“, – informavo filialo vadovas.

Kaip nurodė jis, pasibaigus izoliaciniam laikotarpiui, pacientai gali tęsti gydymą toliau.  

REKLAMA

„Suprantama, kad pacientų motyvacija tiek gydytis, tiek laikytis izoliavimo tvarkos svyruoja ir pasitaiko pažeidimo atvejų. 

Bet nereiktų stigmatizuoti pacientų, sergančių priklausomybės ligomis. Nes nesilaikančių izoliacijos, ar nedėvinčių, nenorinčių dėvėti kaukes asmenų pasitaiko visur“, – pabrėžė jis.

Poreikio padėti su transportu ar izoliacija visi neišsakė

Paprašyta patikslinti, kaip buvo šiuo konkrečiu atveju ir ar iš įstaigos išrašomi pacientai kreipėsi dėl pagalbos surandant izoliacijos vietą ir transportą, RPLC atstovė paaiškino, kad buvo keli tokie atvejai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Pirmiausia darbuotojai klausė pacientų, ar turi, kur izoliuotis. Jei sako, kad turi tinkamas patalpas, kur galės izoliuotis visiškai vienas, tai šis klausimas paliekamas. Jei sako, kad ne, tuomet darbuotojai susisiekia su savivaldybe ir organizuoja, kad žmogus turėtų, kur izoliuotis. Šiuo atveju buvo keli tokie atvejai.

Tuomet teiraujamasi, ar turės, kaip nuvykti į izoliacijos vietą. Jei turi, sako, kad artimieji pasiims, laukiama artimųjų. Jei sako, kad naudosis taksi, tai nukreipiama, kad naudotųsi specialiuoju taksi. Taip pat buvo tokių, kurie sakė, kad važiuos viešuoju transportu ar panašiai, tai griežtai buvo pasakyta, kad to daryti negalima ir susiskambinta su artimaisiais, kad jie paimtų“, – informavo įstaigos komunikacijos atstovė.

Ji pridūrė, kad dar buvo galimybė panaudoti įstaigos transportą (jis naudotas ankstesniais atvejais), tačiau šiuo atveju to neprireikė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų