Paskutiniąją Pasaulio lietuvių mokslo ir kūrybos simpoziumo dieną, antradienį, bus diskutuojama apie naujus iššūkius Lietuvai – tarpkultūrinį atvirumą ir tapatybių kaitą, kaip po pasaulį pasklidusiam jaunimui išlaikyti gyvą ryšį su Tėvyne, koks mokslo vaidmuo kuriant modernią kultūrinę lietuvių tapatybę.
Diskusijose dalyvaus Pasaulio lietuvių bendruomenės valdybos pirmininkė Regina Narušienė (JAV), Vytauto Didžiojo universiteto profesorius Gintautas Mažeikis, rašytoja ir antropologė Gabija Grušaitė (Didžioji Britanija), Majamio universiteto profesorė Neringa Klumbytė (JAV), Jeruzalės muzikos ir šokio akademijos pedagogas Zecharia Plavin bei kiti lietuvių bendruomenių ir jaunimo atstovai, Lietuvoje ir užsienyje dirbantys mokslininkai, valstybinės politikos formuotojai.
Šiais metais pirmą kartą drauge rengiamų Pasaulio lietuvių mokslo ir kūrybos simpoziumo bei Pasaulio lietuvių ekonomikos forumo tikslas – pakviesti užsienyje gyvenančius lietuvius mokslininkus, verslininkus, menininkus ir Lietuvos bičiulius, pasitelkus geriausią patirtį, mokslo ir verslo partnerystę, kartu kurti stiprią ir konkurencingą ateities Lietuvą. Daug dėmesio šiemetiniame simpoziume skiriama akademinio jaunimo migracijai ir atsiveriančioms galimybėms Lietuvoje.
Į simpoziumą šiemet susirinko apie 300 dalyvių iš Lietuvos ir 15 užsienio šalių, daugiausia JAV. Beveik trečdalis jų – jaunimas.