Iš viso šešios partijos šį pusmetį pasidalins daugiau kaip 2,6 mln. eurų. Didžiausią dotaciją gaus opozicinė Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai – apie 663 tūkst. eurų, valdančioji Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga – apie 549 tūkst. eurų.
Į opoziciją pasitraukusi Lietuvos socialdemokratų partija gauna apie 508 tūkst. eurų dotaciją, du atstovus Seime turinti Darbo partija – 232 tūkst. eurų, opozicinė „Tvarka ir teisingumas“ – 223 tūkst. eurų. Seimo mažumai priklausanti Lietuvos lenkų rinkimų akcija–Krikščioniškų šeimų sąjunga gaus 181 tūkst. eurų.
Liberalai šį pusmetį turėjo gauti apie 395 tūkst. eurų dotaciją, tačiau VRK praėjusią savaitę pripažino, kad partija šiurkščiai pažeidė įstatymą dėl praėjusių metų Seimo rinkimų kampanijos finansavimo. Liberalai šį sprendimą ketina skųsti teismui.
Padarius šiurkštų pažeidimą politinei partijai biudžeto asignavimai neskiriami iki dvejų metų, o neskirti pinigai grąžinami į valstybės biudžetą. Teisę pradėti gauti biudžeto asignavimų pusmetinį dydį tokia partija įgyja tik kitą pusmetį nuo pažeidimo pašalinimo.
Vyriausioji rinkimų komisija nusprendė, kad per 2016 metų rinkimus Liberalų sąjūdis pažeisdamas įstatymą gavo nepiniginę auką iš juridinio asmens – buvusio partijos nario Šarūno Gustainio įsteigto Taikomosios politikos instituto.
Nepinigine auka VRK pripažino praėjusių metų sausio 16 – balandžio 24 dienomis instituto surengtus mokymus „Ready to Win“ (angl. Pasirengę nugalėti – BNS), kurie kainavo 45,336 tūkst. eurų. Molymuose dalyvavo partijos nariai, o Liberalų sąjūdis už juos nemokėjo.
Valstybės dotacijos skiriamos partijoms, kurios atitinka įstatymu keliamus reikalavimus bei yra gavusios ne mažiau kaip 3 proc. balsų per pastaruosius Seimo, savivaldybių tarybų bei Europos Parlamento rinkimus. Pagal įstatymą, dotacijos politinėms partijoms pervedamos du kartus per metus, iki kiekvienų metų balandžio 15 ir lapkričio 15 dienos.