• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Viena iš Vilniaus galerijų surinko XIX–XX amžių kūrinius, kuriuose vaizduojamas senasis Vilnius. Ekspozicijoje – urbanistiniai peizažai ir vilniečių portretai.

REKLAMA
REKLAMA

Vilniaus temai skirtoje parodoje į miestą pažvelgta labai skrupulingai: darbuose – net medžiai, piešti Vingio parke prieš pusę amžiaus. Iš viso – apie 120 darbų. Kuratoriai parodą pavadino kelias prasmes turinčiais žodžiais „Civitas Vilnensis“. „Civitas“ lotynų kalba reiškia piliečių bendriją,  valstybę. Pasak parodos rengėjų, taip ir Vilnius – daugiaveidis, įvairiatautės istorijos ir kultūros atspindys.

REKLAMA

„Centrinis parodos dalykas – tai tarpukario Vilniaus autorių, Stepono Batoro universiteto dailės fakulteto aplinka, taip pat lietuvių dailininkų, kurie Vilniuje turėjo studiją, kuriai vadovavo Vytautas Kairiūkštis, veikla, kurią norėjome pristatyti“, – kalbėjo parodos kuratorė Simona Makselienė.

REKLAMA
REKLAMA

Lietuvių dailininkai, prieškariu gyvenę Vilniuje, pasak menotyrininkų, skyrėsi nuo Kauno dailės mokyklos, kurioje dominavo ekspresionistinė tapyba. Vilniečių V. Kairiūkščio, Vlado Drėmos darbuose – avangardas, kurio nemėgo ir Stepono Batoro universiteto lenkų kilmės dėstytojai – Tymonas Niesiolowskis, Bronislawas Jamontas ir kiti. Jie tęsė XIX amžiaus klasikinės dailės tradicijas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Tai buvo daugiakultūriniai, įvairių tautybių dailininkai – ir žydai, ir lenkai, ir lietuviai. Jie kiekvienas kitaip matė tą objektą, ir tas yra labai gražu“, – sakė paveldosaugininkė Gražina Drėmaitė.

Parodoje ir nemažai nuotraukų, atvirukų. Iš viso į vieną ekspoziciją, skirtą Vilniui, surinkti 40 autorių darbai. Paroda – sostinės galerijoje „Kunstkamera“.

Monika Petrulienė

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų