Ketvirtadienį Europos Parlamentas priėmė sprendimą neatkurti europarlamentaro V. Uspaskich neliečiamybės, kuri jam buvo panaikinta 2010 m. rugsėjį. Tokiam sprendimui pritarė 442 EP nariai, nepritarė 127, o susilaikė 41.
2011 m. balandžio 11 d. V. Uspaskich paprašė Parlamento persvarstyti jo neliečiamybės panaikinimą remiantis „WikiLeaks“ paviešinta 2006 m. spalio mėn. JAV ambasados Vilniuje diplomatine pažyma, kurioje cituojamas tuomečio Lietuvos užsienio reikalų ministerijos sekretoriaus Albino Januškos teiginys apie Lietuvos valdžios organų pastangas suorganizuoti V. Uspaskich išvažiavimą iš Lietuvos. Europarlamentaro nuomone, šis dokumentas rodo, kad jis yra politinio persekiojimo auka. Atskirame prašyme V. Uspaskich skundžiasi, jog Vilniaus apygardos teismo nustatytas teismo posėdžių grafikas apsunkina jo dalyvavimą Europos Parlamento posėdžiuose.
Pasak ketvirtadienį priimto EP sprendimo, V. Uspaskich prašymą „reikėtų atmesti remiantis tuo, kad nenustatytas pakankamas priežastinis ryšys tarp tariamų naujų faktų ir V. Uspaskich iškeltos bylos dėl apgaulingo buhalterinės apskaitos tvarkymo“. Parlamentas taip pat pakartotinai pažymi, kad veiksmai, dėl kurių Lietuvoje teisiamas V. Uspaskich, buvo padaryti tuomet, kai kaltinamasis dar nebuvo EP narys.
Sprendimo aiškinamajame rašte pažymima, kad V. Uspaskich „turi galimybę kovoti Lietuvos teismuose iš esmės nagrinėjamoje byloje, išnaudodamas visas jam prieinamas apeliacijų teikimo galimybes, įskaitant kreipimąsi į Liuksemburge esantį teismą [...] ir apeliacijų teikimą Strasbūro teismui“.
Pažymėdamas, jog pretenzijas dėl teismo posėdžių grafiko EP narys turėtų pareikšti Lietuvos teismui, EP pranešėjas Bernhard Rapkay (Socialistų frakcija, Vokietija) vis dėlto siūlo Parlamento pirmininkui laišku paprašyti Lietuvos valdžios institucijų užtikrinti, kad V. Uspaskich bylos nagrinėjimas, kiek įmanoma, kuo mažiau trukdytų jo darbui Europos Parlamente.
Taip pat skaitykite:
V. Uspaskich procesas EP ne toks beviltiškas, kaip bandoma vaizduoti Lietuvoj