Pagal Vyriausybės priimtą nutarimą, nuo vasario 15 dienos leidžiama veikti ne tik būtiniausių prekių parduotuvėms, kioskams, paviljonams (išskyrus esančius turgavietėse), jei jie turi įėjimą iš lauko arba atskirą įėjimą, kuriuo naudojasi tik parduotuvės klientai.
Parduotuvės ir prekybos vietos privalės užtikrinti, kad vienam klientui tektų bent 20 kv. m prekybos plotas, arba vienu metu būtų aptarnaujamas ne daugiau nei vienas asmuo.
Dirbti galės tos parduotuvės, kurių prekybos plotas neviršija 300 kv. m. Lietuvos prekybos įmonių asociacijos vadovė Rūta Vainienė prašė prekybos ploto ribą padidinti iki 500 kvadratinių metrų, bet Vyriausybė šį pasiūlymą atmetė.
„Įvertinta epidemiologinė situacija. Šiuo metu ji, be abejo, keičiasi, be abejo, yra pozityvių požymių. Bet visi sutariame, kad tai trapi situacija, matome, kas yra kitose šalyse greta Lietuvos. Pats faktas, kad galime pradėti apie tai kalbėti, yra gražus Lietuvos žmonių pasiekimas“, – Vyriausybės posėdyje kalbėjo sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys.
Taip pat leista vykdyti ne maisto prekių prekybą lauko sąlygomis nuo laikinų prekybos įrenginių, taip pat ne prekybos patalpose sudaromoms sutartims – išnešiojamąją prekybą.
Ministrų kabinetas taip pat leido veikti grožio centrams, salonams, kirpykloms. Paslaugoms, kurios trunka trumpiau nei 15 minučių, būtina užtikrinti bent 10 kv. m plotą, o paslaugoms, kurios trunka ilgiau, – bent 20 kv. m plotą vienam klientui.
Jei įstaigos plotas mažesnis, vienu metu bus galima aptarnauti tik vieną klientą, privalu užtikrinti visas kitas saugumo priemones.
„Šiandien mūsų uždavinys yra išjudėti nuo kažkokio taško ir pažiūrėti, kaip mums seksis“, – sakė ministrė pirmininkė Ingrida Šimonytė.
Darbuotojai prieš pradėdami darbą bus testuojami, smulkaus ir vidutinio verslo testavimo išlaidoms valdžia iš viso numatė skirti 30 mln. eurų.
Taip pat Vyriausybė leido vykdyti individualias treniruotes lauke su treneriu ar instruktoriumi.