Kaip pranešė Policijos departamentas, ketvirtadienį, apie 15 val. 23 min., į Panevėžio ligoninę iš Panevėžio, savo namų, pristatyta ir dėl apsinuodijimo medikamentais paguldyta mažametė, gimusi 2017 metais.
Įvykio aplinkybės tikslinamos.
Panevėžio apskrities vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėjos Žanetos Ginaitės komentaras:
„Labai svarbu, kad vaiko negalavimas buvo pastebėtas laiku ir tėvai nedelsiant kreipėsi į gydymo įstaigą. Mūsų žiniomis, vaikas jaučiais gerai. Pirminiais duomenimis, vaikas galimai apsinuodijo medikamentais. Vaiko teisių gynėjai artimiausiu metu pabendraus su šeima tam, kad išsiaiškintų, ar šeimai reikalinga pagalba, o esant poreikiui – ją inicijuos.
Vaiko teisių gynėjai atkreipia dėmesį, kad vaikų apsinuodijimai buityje vaistais ar įvairiomis nuodingomis medžiagomis išlieka didelė problema, dalis vaikų apsinuodijimų būna sunkūs. Tad siekiant išvengti rimtų pasekmių vaiko sveikatai, įtarus apsinuodijimą, svarbu nedelsiant konsultuotis su medikais.
Vaiko teisių gynėjai primena, kad ypač šventiniu laikotarpiu, kai visų dėmesys tarsi nukrypsta kitur, suaugusieji turėtų išlikti budrūs, jeigu jų aplinkoje yra mažamečių vaikų. Taip pat vaiko teisų gynėjai pataria vaiko saugumą visada vertinti ne iš suaugusiojo, o iš vaiko pozicijos. Net jeigu mums, suaugusiesiems, atrodo, kad aplinka saugi, atminkime, kad mūsų mažieji iš prigimties smalsūs, linkę tyrinėti aplinką ir ne visada dėl amžiaus ir brandos gali įvertinti grėsmes sau. Vaiką gali susidomi vaistų pakuotė, vaikas gali paragauti spalvotų tablečių, kurios jam asocijuojasi su saldainiais.
Primename, jog ypatingai svarbios prevencinės priemonės, galinčios apsaugoti vaiką nuo nelaimingų atsitikimų tiek namuose, tiek viešumoje, kai tėvų nėra šalia, yra vaiko mokymas, nuoširdūs pokalbiai šeimoje ir tarpusavio ryšio kūrimas, kuriame vyrauja abipusis atvirumas ir pasitikėjimas.
Šventinio savaitgalio statistika rodo, kad mums vis dar reikia mokytis dėmesio vaikui ir mokytis švęsti. Todėl naujaisiais metais vaiko teisių gynėjai pataria atminti, kad vaikai dažniausiai likę atkartoti tėvų ir artimųjų elgesį. Stenkimės elgtis taip, kaip norėtume, kad elgtųsi mūsų vaikai, tapę tėvais. Stiprinkime ryšį šeimoje, kurkime su vaikais savo šeimos ritualus ir tradicijas, kurios suteiks vaikui saugumo jausmą.
Leidžiant laiką su vaiku, tėvams tereikia būti akyliems, jautriems bei empatiškiems. Tad vaiko teisių gynėjai kviečia padėti į šalį mobiliuosius įrenginius, drauge kurti gerų emocijų ir saugumo jausmą, kuris lydėtų vaiką visą gyvenimą.
Gruodžio 24-26 d. gauta 312 pranešimų apie galimus vaiko teisių pažeidimus, 73 atvejais vaiko teisių gynėjams teko reaguoti skubiai, kartu su policijos pareigūnas. 83 vaikams prireikė užtikrinti saugią aplinką, 30 patyrė smurtą. Kaip ir kasmet dažniausiai pagalbos prireikė dėl tėvų nesaikingo alkoholio vartojimo. Palyginti su praėjusiais metais per Kalėdų savaitgalį buvome gavę 390 pranešimų apie galimus vaiko teisių pažeidimus, iš jų 74 kartus teko reaguoti skubiai, kartu su policijos pareigūnais, saugi aplinka užtikrinta 103 vaikams.
Vaiko teisių gynėjai primena, jog visuomenei taip pat yra pasiekiama nemokama informatyvi medžiaga apie vaiko poreikius, smurto atpažinimą ir reagavimo būdus. Šiuos mokymus galima rasti čia.
Kilus klausimams, kviečiame žmones pasikonsultuoti su vaiko teisių gynėjais skambinant nemokamu tel. 0 800 10 800, taip pat galima rašyti žinutę interneto svetainėje vaikoteises.lrv.lt esančiame pokalbių laukelyje. Pranešti apie vaiko teisių pažeidimą galima artimiausiame vaiko teisių apsaugos skyriuje, užpildant formą Tarnybos interneto svetainėje arba skambinant Skubiosios pagalbos tarnybų ryšio numeriu 112.“
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!