• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Panevėžiečiai, skirtingai nei kitų miestų gyventojai, suskubo pasinaudoti Statybų įstatymo pataisomis, leidžiančiomis daug paprasčiau įteisinti nelegalius statinius.

REKLAMA
REKLAMA

Sulaukta daug prašymų

Iki metų pabaigos galiojanti įstatymų pataisa leidžia su tam tikromis lengvatomis ir daug paprasčiau įteisinti nelegalias statybas. Nespėjusiesiems pasinaudoti šia lengvata ir norintiesiems įteisinti nelegalius statinius teks pakloti, atsižvelgiant į savavališkai atliktų statybos darbų sąnaudų vertę, nuo 300 iki 500 tūkst. litų.

REKLAMA

Pasak Savivaldybės Architektūros ir urbanistikos skyriaus vedėjo pavaduotojo Edmundo Kuncevičiaus, vien per pusmetį sulaukta per trisdešimt prašymų įteisinti nelegalius statinius. Daugiausia kreipiamasi norint įteisinti gyvenamųjų namų priestatų, ūkinių pastatų statybas, rekonstrukcijas, taip pat daugiabučiuose bendro naudojimo dalį patalpų.

REKLAMA
REKLAMA

„Be įteisinimo negalima atlikti jokių juridinių veiksmų: nei parduoti, nei dovanoti. O iki metų pabaigos galiojančios lengvatos leidžia ne tik išvengti didelių baudų, bet ir greičiau statinius legalizuoti, tad žmonės tai ir daro“, – kalbėjo E.Kuncevičius.

Itin palankus būdas – nelaukti, kol bus surašytas savavališkos statybos aktas, ir kreiptis į Savivaldybės administraciją, kad išduotų statybą leidžiantį dokumentą. Būtina pateikti visus reikalingus dokumentus – projektą, bendraturčių sutikimą ir pan. Savivaldybės administracija, nustačiusi, kad tokio statinio statyba galima, išduoda minėtą dokumentą. Tai „švelniausias“ savavališkos statybos įteisinimo būdas. Savininkas gali būti nubaustas administracine tvarka tik tuo atveju, jeigu nėra pasibaigęs tokios nuobaudos skyrimo senaties terminas. Tačiau net ir skiriant administracinę nuobaudą šiuo atveju taikomos mažiausios baudos, nes savanoriškas kreipimasis dėl savavališkos statybos įteisinimo laikomas švelninančia aplinkybe. Šiuo itin palankiu savavališkos statybos įteisinimo būdu galima pasinaudoti nelaukiant, kol savavališką statybą nustatys ir aktą surašys Teritorijų planavimo ir statybos priežiūros skyrius.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Nugriauna patys

Jeigu nebus pasinaudota „švelniuoju“ būdu ir bus surašytas savavališkos statybos aktas, statytojui bus taikomos tam tikros lengvatos: jis per 6 ar net 9 mėnesius, jeigu esama ne nuo jo priklausančių trukdžių, turi teisę prašyti išduoti statybą leidžiantį dokumentą. Tačiau skiriant administracinę nuobaudą, jeigu nesuėjusi jos skyrimo senatis, jam nebus taikoma švelninanti aplinkybė. Surašius   aktą iš savavališkos statybos vykdytojo bus pareikalauta per 6 ar 9 mėnesius nugriauti statinį ar tą statinio dalį, kuri pastatyta savavališkai.

REKLAMA

Pasak Panevėžio teritorijų planavimo ir statybos valstybinės priežiūros skyriaus vedėjo Gintauto Valkūno, panevėžiečiai gana sąmoningi ir į teismą dėl nelegalių statybų nugriovimo kreiptis dar neteko.  „Kai tik sužinojo, kad galima įteisinti nelegalias statybas, žmonės tiesiog masiškai kreipėsi su prašymais. Daugelis jų yra patenkinami, kai kuriems skiriamas pusmetis reikalingiems dokumentams susitvarkyti. Žmonės dabar sąmoningesni – arba įteisina statinius, arba juos patys nugriauna, jeigu jų negalima įteisinti, nes supranta: jeigu bus kreiptasi į antstolį, kainuos daug brangiau“, – pasakojo G.Valkūnas.

Statybos įstatymo pataisos leidžia daug paprasčiau įteisinti nelegalius statinius, bet tik tada, jeigu jie nėra pastatyti draustiniuose, regioniniuose parkuose arba ne statybai skirtuose žemės sklypuose.

Lina DRANSEIKAITĖ

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų