„Tai yra mūsų pareiga pamėginti. Jeigu pavyks – pavyks, jeigu nepavyks, nepavyks“, – žurnalistams antradienį Seime sakė G. Paluckas.
„Mes, aišku, žiūrime pozityviai. Pirmiausia dėl programinių nuostatų persidengiamumo, o asmeniškumus patyrę politikai turėtų įveikti arba bent jau laikinai padėti į stalčių“, – kalbėjo politikas.
Po skilimo 2021 metais nesutaria „valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis ir demokratų lyderis Saulius Skvernelis.
S. Skvernelis tiesiai neatsako į klausimą, ar dirbs vienoje valdančiojoje koalicijoje su „valstiečiais“.
Tuo metu R. Karbauskis yra sakęs, jog apsižodžiavimai su Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ vedliu netrukdo kartu būti koalicijoje.
Antradienį demokratų ir „valstiečių“ derybininkai su potencialiais koalicijos partneriais įvertins partijų programų suderinamumą.
Trečiadienį numatytos dvišalės konsultacijos su Liberalų sąjūdžiu ir „Nemuno aušra“.
Konsultacijoms kviečiamų partijų sąrašą socialdemokratai išplėtė po praėjusį trečiadienį vykusio LSDP partijos prezidiumo.
„Pokalbiai visa apimantys. Pirmiausia, dėl programinių nuostatų, po to bus aptarinėjamas ir tam tikras politinis apetitas pozicijoms, kas galėtų kokius darbus geriausiai atlikti“, – kalbėjo G. Paluckas.
Pasak G. Palucko, LSDP koalicijos sutartis parengta socialdemokratų rinkimų programos pagrindu.
„Ten mes kalbame apie bendruosius principus, kurių, be abejo, turėtų laikytis bet kokie ruošiantys bendradarbiauti partneriai“, – teigė jis.
„Bet svarbiausia tai yra mūsų viešojo politinio gyvenimo sritis – viešųjų paslaugų teikimas, finansavimo tvarumas, gynybos finansavimas, parama Ukrainai“, – sakė politikas.
G. Palucko teigimu, šeštadienį vyksiančiame tarybos posėdyje ketinama apsispręsti dėl koalicijos sudarymo.
Šią savaitę taip pat paaiškės ministerijų ir pozicijų Seime tarp partnerių pasidalijimas. Vis dėlto konkrečios pavardės nebus aiškios.
Socialdemokratų kandidatas į premjerus neatskleidė, kokias sritis partneriams siūlo LSDP.
LSDP naujame Seime užsitikrino 52 mandatus. Antra liko Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai su 28 mandatais, trečia – partija „Nemuno aušra“ su 20 mandatų.
Dar 14 mandatų gavo Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“, 12 mandatų – Liberalų sąjūdis, aštuonis mandatus užsitikrino Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga, tris – Lietuvos lenkų rinkimų akcija-Krikščioniškų šeimų sąjunga, po vieną mandatą – Nacionalinis susivienijimas ir partija „Laisvė ir teisingumas“. Į Seimą pateko ir du save išsikėlę politikai.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!