„Jeigu nereikėtų nieko išbraukti, tai aš, be jokios abejonės, pritarčiau. Bet reikia šnekėti ir apie tai, jog šiandien švenčiamų, minimų dienų turime labai nemenką sąrašą ir kiekviena šventinė diena iš šalies ekonomikos išbraukia tam tikrą vertės dalį. Kalbant apie Sausio 13-osios reikšmę, abejonių tikrai nėra, bet ko reikia atsisakyti – galėtume pradėti tą diskusiją“, – pirmadienį žurnalistams Seime sakė G. Paluckas.
Jo vertinimu, gegužės 1-ąją minima Tarptautinė darbo diena irgi yra svarbi šventinė diena. Įtraukus Laisvės gynėjų dieną į švenčių sąrašą, premjero socialdemokrato G. Palucko nuomone, būtų galima atsisakyti galbūt kokios nors kitos šventinės dienos.
„Gegužės 1-oji taip pat yra itin svarbi diena, kai dirbantieji mini šimtmečius iškovotas darbo sąlygas, taip kad tų dalykų nereikėtų priešinti. Galėtume surasti galbūt ir mažiau reikšmingų šaliai dienų“, – sakė jis.
Beje, prieš penkerius metus konservatoriai Laurynas Kasčiūnas ir Dainius Kreivys siūlė sausio 13-ąją – Laisvės gynėjų dieną – paskelbti nedarbo diena, o gegužės 1-ąją – išbraukti iš nedarbo dienų sąrašo, tačiau tam nepritarta. Taip pat buvo siūlymų naują laisvą dieną skelbti vietoje lapkričio 2 dienos laisvadienio.
Siekiant įprasminti Sausio 13-osios įvykių atminimą ir Laisvės gynėjų auką Lietuvai, Seimo pirmininkas Saulius Skvernelis siūlo šią dieną paskelbti nedarbo diena.
Jei Seimas pritartų šiai iniciatyvai, Laisvės gynėjų diena būtų įtraukta į Darbo kodekse numatytą švenčių, kuriomis paprastai nedirbama, sąrašą.
Pagal galiojantį Darbo kodeksą, sausio 13-oji – Laisvės gynėjų diena – nėra priskirta prie tų švenčių dienų, kuriomis paprastai nedirbama. Šiuo metu Sausio 13-oji yra įtraukta į Atmintinų dienų sąrašą, primena ELTA.
2026 m. bus minima jubiliejinė 35 metų Laisvės gynėjų diena.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!