„Regionų ministerija yra darbinėje stadijoje. Šiuo metu yra apibrėžta funkcinė koncepcija. Tai yra kokios funkcijos iš kokios ministerijos galėtų būti koncentruojamos joje. Po to seks diskusijos, kaip realizuoti, ką reikia perkelti iš vienos ir kitos ministerijos. Kai bus priimtas sprendimas, mes jį derinsime ir su savivaldybių asociacija“, – trečiadienį, po dvišalio bendradarbiavimo susitarimo su savivaldybių asociacija pasirašymo, kalbėjo G. Paluckas.
„Tada bus pradėti ruošti teisės aktų projektai, kurie galėtų keliauti balsavimui ir priėmimui Seimo rudens sesijoje“, – sakė jis.
Vilniaus merui Valdui Benkunskui tikintis, kad steigiant Regionų ministeriją nebus ignoruojamas sostinės išskirtinumas, premjeras teigia – į miesto poreikius atsižvelgta bus.
„Sostinės įstatymas tikrai nėra nukištas į stalčių, nes sostinė pasižymi tam tikrais išskirtinais istorinės ir Konstitucinės reikšmės bruožais. Ir tam tikri istorinės atminties ar infrastruktūros poreikiai sostinei yra reikšmingi. Bet tai niekaip neprieštarauja Regionų ministerijos poreikiui“, – teigė premjeras.
„Sostinė tikrai neturėtų nuogąstauti, kad bus nuskriausta“, – tikino jis.
ELTA primena, kad steigti Regionų ministeriją praėjusių metų rugsėjį pasiūlė šalies vadovas Gitanas Nausėda. Pasak jo, naujai įsteigta institucija perimtų Vidaus reikalų ministerijos regionų politikos formavimo atsakomybę ir prisidėtų prie tarybų ir savivaldos savarankiškumo didinimo.
Ši ministerija taip pat galėtų perimti funkcijas ir iš kitų ministerijų, kurios leistų jai vykdyti regionų lūkesčius atitinkančią nacionalinę politiką.
Apie tai, kad pastaroji institucija sustiprintų regionus, yra teigęs ir vidaus reikalų ministras Vladislavas Kondratovičius. Interviu Eltai jis yra nurodęs, kad nauja Regionų ministerija Lietuvoje galėtų pradėti veikti jau 2026 metais.
Įstatymų paketą dėl Regionų ministerijos steigimo numatoma parengti ir pateikti Seimui dar šiais metais.