• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Palangos gintaro muziejuje atidaroma unikali archyvinių dokumentų paroda, pasakojanti mažai žinomą Tiškevičių rūmų istoriją.

REKLAMA
REKLAMA

Penktadienį prasidedančioje parodoje pirmą kartą Lietuvoje eksponuojami vokiečių architekto Franzo Heinricho Schwechteno (Franco Hainricho Švechteno) kurti rūmų projektai, pastato fasado ir interjero brėžiniai, fotografijos, pranešė Lietuvos dailės muziejus (LDM).

REKLAMA

"F.H.Schwechteno fondas ne tik atskleidžia rūmų statybos eigą, bet iliustruoja ir neįgyvendintus sumanymus, užfiksuotus ir išlikusius tik architekto planuose. Archyvinė projekto kolekcija liudija, kaip laiko bėgsmas keitė rūmų vaizdą - jame nebėra skulptūrų, žibintų, gėlių vazų bei kitų elementų, kurie sudarė sumanytą bendrą statinio ir jo aplinkos harmoniją", - teigiama parodos aprašyme.

REKLAMA
REKLAMA

F.H.Schwechteno sukurti Palangos rūmų projektai ilgai buvo laikomi dingusiais. Lietuvos dailės muziejui užmezgus ryšius su Slaptuoju Prūsijos valstybės kultūros paveldo archyvu Berlyne ir surengus Vilniuje keletą parodų iš archyvo rinkinių, sužinota apie personalinį architekto fondą ir jame saugomą Palangos Tiškevičių rūmų projektą. Iš viso rasti 74 brėžiniai ir eskizai, sukurti 1896-1916 metais.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Reprezentaciniai Palangos grafų Tiškevičių rūmai pagal F.H.Schwechteno projektą pastatyti 1897 metais. Šį dviejų aukštų mūrinį pastatą nuolatiniam gyvenimui Palangoje buvo pasistatęs grafas Feliksas Tiškevičius. Tai neoklasicistiniai rūmai, turintys renesanso, baroko, klasicizmo bruožų bei kompozicijos elementų.

REKLAMA

Karo ir pokario metais pastatas buvo gerokai apgadintas. 1957 metais rūmai restauruoti pagal architekto Alfredo Brusoko projektą.

1963 metais rūmuose įsikūrė Gintaro muziejus.

Penktadienį atidaroma paroda pratęsia LDM ikonografinį projektą, skirtą Palangos miesto, jo architektūros ir kultūros paveldo istorijai. Praėjusiais metais visuomenei buvo pristatyta paroda "Senoji Palanga", kurios pirmą kartą rodyta Henriko Grinevičiaus fotografijų ir atvirukų kolekcija.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų