• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Pakaunėje vartus atveria Moliūgų kiemas, kuriame akį traukia tūkstančiai ryškiai oranžinių, geltonų ar sodriai žalių moliūgų. Vieni stalui papuošti, kiti – valgomi.

Pakaunėje vartus atveria Moliūgų kiemas, kuriame akį traukia tūkstančiai ryškiai oranžinių, geltonų ar sodriai žalių moliūgų. Vieni stalui papuošti, kiti – valgomi.

REKLAMA

Moliūgus daugybę metų auginantys ūkininkai taip kūrybingai vilioja lankytojus ir kviečia įsigyti šių vertingų daržovių, kurių gausybę augina dėl pašaro Dexterių veislės galvijams.

Daugiau apie tai – TV3 žiniose. 

Pakaunės ūkininkų Astromskų laukai pilni ryškiaspalvių moliūgų ir vaikų. Vietinės mokyklos pradinukai į karučius krauna daržoves. Įspūdžių gausybė. Moliūgų kiemas Bubių kaime atveria vartus. Vaikai tokia pramoga labai patenkinti:

„Mes dirbam, išdykaujam, dūkstam ir žaidžiam.“

„Man nelabai buvo sunku.“

„Labiausiai patiko skinti moliūgus, plauti ir juos dėti į vietą, labai daug dalykų patiko. Valgiau raugintus, moliūgus valgiau moliūgų blynus.“

REKLAMA
REKLAMA

Blynus pavėsinėje čirškina ir visus vaišina moliūgų močiutė – ūkio šeimininkė Adelė. 

Šiais metais Moliūgų kiemo naujovė – galimybė „groti“ įvairiais buities indais. Kaip sako šeimininkai, tai kaimiška perkusija. 

REKLAMA

„Naujų visokiausių pramogų, aš kaip muzikos mokytoja, tai man labai patiko ta muzikinė pertraukėlė labai“, – sako mokytoja Verutė Jucienė.

Augina dėl raguotojų smalsuolių

Kieme daugėja naujų ryškiai oranžinėmis daržovėmis dekoruotų objektų.

„Yra daug naujų vietų nuotraukoms – yra nuotraukų namelis, piramidė, po kuria galima ir palįst, ir bėgiot, ir nuotraukas daryt. Kelios vietos bus, kur piešti“, – vardija ūkininkas  Domas Astromskas. 

REKLAMA
REKLAMA

Ten pat šiemet veikia užkandinė, savo darbus siūlo ir keramikės.

„Mes turim ir keramikinių moliūgų, kurie atsidaro kaip dėžutė. Į vidų galite sudėti tuos pačius moliūgus, moliūgų saldainius, džiovintus moliūgus“, – pasakoja keramikė Laima Šliogerienė. 

„Galima naudot kaip troškintuvus, glazūra maistinė. Anksčiau būdavo tokie čenakai, tai dabar vietoj jų galima panaudot moliūgus“, – teigia keramikė Vida Kubilickienė. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ūkininkai kasmet sėja ir daugiau moliūgų – šiemet net 85 aruose. Rudens gėrybių karaliai užderėjo gausiai, tiesa, gal kiek mažesni nei pernai, o nerimo buvo daug. 

„Bet visų religijų dievai buvo palankūs – pas mus neišdžiuvo ir nesužalojo jokios gamtinės stichijos“, – dalijasi ūkininkė Adelė Astromskienė. 

Moliūgus ūkininkai augina dėl raguotųjų smalsuolių – Dexterių veislės galvijų, kurie išgirdę linksmybes kaip mat atskuba arčiau.

REKLAMA

Moliūgai jų didžiausi skanėstai. Tad dalį derliaus ūkininkai palieka gyvuliams, o perteklių jau kelerius metus štai taip kūrybiškai išparduoda. 

Kiemo lankymas – nemokamas 

Ūkininkas pasakoja, kad kiemas šiemet prasiplėtė ir siūlo naujovę.

„Moliūgų kiemas išsiplėtė 3 kartus, bus grikių baseinas, dar didelė naujovė bus moliūgų laukas, kad žmonės galėtų patys išsirinkti moliūgus ir pamatyt, kaip jie užaugo“, – kalba ūkininkas Domas. 

REKLAMA

„Šiemet pasėjom specialiai dekoratyvinių moliūgų mišinio, kad lankytojai galėtų pamatyti, kaip jie žydi, vaisius mezga. Spuoguotų, spalvotų, kiti panašus į agurkus yra, ar išvis egzotiški mažyčiai dekoratyviniai moliūgiukai“, – vardija ūkininkė Adelė. 

Moliūgai nuo kone balkšvų, geltonų iki tamsiai žalių. Ūkininkė sako, kad pasirinkimas priklauso to to, ar bus puošiami namai, ar gaminamas patiekalas. 

„Salotoms, man asmeniškai, skaniausiai muskatiniai. Didžioji dauguma tinkami sriuboms, troškiniams ir viena grupė išskirtinai tinka grilinimui ir troškiniams – tai Hokaido moliūgai“, – sako ūkininkė. 

Tad labiausiai patikusius lankytojai čia pat gali ir įsigyti. O Moliūgų kiemo lankymas nemokamas. Jis tradiciškai veikia tol, kol jame būna moliūgų.

Daugiau apie tai sužinokite vaizdo reportaže, esančiame straipsnio viršuje. 

tv3.lt

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų