Klaipėdos apskrityje skambinama pavojaus varpais. Dėl mažų atlyginimų vis daugiau medikų palieka savo darbo vietas. Apskrities asmens sveikatos priežiūros įstaigose jau trūksta 217 specialistų, rašo „Respublika“.
Klaipėdos apskrities viršininko administracija gavo apskrities biudžetinių asmens sveikatos priežiūros įstaigų vadovų kreipimąsi, kuriame išreikštas susirūpinimas dėl žemų šių įstaigų darbuotojų tarnybinių atlyginimų.
Teigiama, kad pastaraisiais metais viešosiose asmens sveikatos priežiūros įstaigose darbo užmokestis kilo kelis kartus, o biudžetinėse - tik vieną. Praėjusių metų sausio 1 d. jis padidėjo 20 procentų.
Nuo 1998 iki šių metų vidutinis darbo užmokestis biudžetinėse įstaigose gydytojams padidėjo 577, slaugytojoms - 567, pedagogams - 656, tarnautojams - 356, darbininkams - 309 litais.
Šiuo metu viešosiose įstaigose gydytojo darbo užmokesčio vidurkis siekia 3500 litų, o biudžetinėse - tik 1664 litus. Labai maži ir kitų jų specialistų - buhalterių bei techninio personalo - atlyginimai. Aukštąjį išsilavinimą turinčio darbuotojo atlyginimas yra beveik 1130, turinčio specialųjį vidurinį - apie 1014 litų.
Biudžetinių asmens sveikatos priežiūros įstaigų vadovai nuogąstauja, kad jų darbuotojų motyvacija yra nepatenkinama, sudėtinga įgyvendinti tolygų ir sistemingą kvalifikacijos kėlimą. Mažėja paslaugų apimtis, blogėja kokybė ir intensyvumas.
Grėsminga padėtis šiose įstaigose susidarė ir dėl darbuotojų - gydytojų ir slaugytojų - stygiaus. Sunku rasti buhalterių ar vairuotojų. Labiausiai trūksta šeimos gydytojų (26), psichiatrų ir anesteziologų-reanimatologų (12).
Sudėtingiausia padėtis Klaipėdos miesto savivaldybės gydymo įstaigose, kuriose laisvos net 76 asmens sveikatos priežiūros specialistų vietos. Apskrities kuruojamose įstaigose jų yra 52, Kretingos rajono savivaldybės - 46.
Darius Čiužauskas