• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Sekmadienį Vilniuje, Gariūnuose, kilusį didžiulį gaisrą gesina gausios pajėgos: dirba apie 60 ugniagesių, pasitelkta daugiau nei 10 automobilinių cisternų. Tačiau darbai gali užsitęsti dėl didelio degančios įmonės ploto, sako Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento (PAGD) direktoriaus patarėjas Donatas Gurevičius.

Sekmadienį Vilniuje, Gariūnuose, kilusį didžiulį gaisrą gesina gausios pajėgos: dirba apie 60 ugniagesių, pasitelkta daugiau nei 10 automobilinių cisternų. Tačiau darbai gali užsitęsti dėl didelio degančios įmonės ploto, sako Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento (PAGD) direktoriaus patarėjas Donatas Gurevičius.

REKLAMA

„Situacija yra tokia, kad gaisro gesinimui yra pasitelkta daugiau nei 10 automobilinių cisternų. Iš viso 17 įvairios gaisro gesinimo ir pagalbinės įrangos. Gaisravietėje yra apie 60 PAGD ugniagesių gelbėtojų, pareigūnų vadovaujančių gaisro gesinimui. Taip pat yra aplinkosaugininkai, medikai, policijos pareigūnai saugantys perimetrą. Bendradarbiaujame su įmonės atstovais. Tęsiamas gaisro lokalizavimas“, – komentuoja D. Gurevičius.

Jo žiniomis, ugniagesiai informaciją apie gaisrą Jočionių g. gavo sekmadienį prieš 8 val. ryto.

„Pirminiais duomenimis, degimas buvo pastato viduje, pranešė įmonės darbuotojas“, – teigia D. Gurevičius.

Darbai gali užsitęsti

Anot PAGD atsotovo, gaisras išplitęs dideliame plote, todėl gesinimo darbai gali užsitęsti.

D. Gurevičius taip pat primena, kad gaisro metu pakilo juodi dūmai, kurie gali būti pavojingi sveikatai.

„Iš mūsų patirties, toks gaisro gesinimas tikrai gali užsitęsti ne vieną valandą. Didžiausias pavojus, nekalbant apie tai, kad, ačiū dievui, gaisro aukų šioje vietoje pavyko išvengti, apie žuvusius ar traumuotus informacijos neturime, bet sklinda galimai pavojingi dūmai ir juda Gariūnų turgavietės kryptimi“, – sako D. Gurevičius.

REKLAMA
REKLAMA

„Intensyviai dirbame ir su Gariūnų turgaviete, kalbame apie šias grėsmes. Taip pat buvo išplatintas ir perspėjimo pranešimas aplinkiniams rajonams apie tai, kad yra grėsmė dėl iš gaisravietės kylančių dūmų“, – priduria jis.

Gaisro priežastis dar aiškinasi

D. Gurevičiaus teigimu, šiuo metu gaisro priežastys tebėra nustatinėjamos.

REKLAMA

„Kol kas priežasčių nežinome. Vietoje yra mūsų budintys pareigūnai, kurie renka informaciją, taip pat yra policijos pareigūnai, su jais bendradarbiaujame“, – teigia PAGD ugniagesys.

Anot jo, į įvykio vietą atvykę ugniagesiai jau matė degantį pastatą. Visgi, ar gaisras prasidėjo pastato viduje, ar išorės, šiuo metu taip pat nėra žinoma.

Be to, šią akimirką gaisras dar nėra lokalizuotas, kitaip tariant, sustabdytas liepsnų plitimas.

„Lokalizacija yra tas momentas, kai mes turime pakankamai pajėgų ir gaisro plitimą sustabdome. Kol kas lokalizacija nėra paskelbta, vadinasi, dar kovojame.

REKLAMA
REKLAMA

Plotas yra didžiulis, tūkstančiais kvadratinių kilometrų užima šie ne vieną korpusą sudarantys pastatai, todėl iš tikrųjų sudėtinga ir patekti ir vidų, ir privažiuoti. Kaip visada, yra ir vandens trūkumas. <...> Visi šie faktoriai lemia, kad tai greitai ir taip staiga tokį didžiulį atliekų kiekį mums nėra lengva užgesinti“, – nurodo D. Gurevičius.

Dalijasi rekomendacijomis sostinės gyventojams

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) specialistai atkreipia dėmesį, kad agentūros interneto svetainėje skelbiamame oro taršos žemėlapyje jau galima matyti, kad sekmadienį Vilniaus (Žirmūnų) oro taršos matavimo stotelėje fiksuojama padidėjusi kietųjų dalelių KD10 koncentracija ore. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

NVSC specialistai primena, kad esant lauke ir matant tamsius dūmus, užuodžiate specifinį kvapą, pasitraukti į priešvėjinę pusę. Arčiau gaisro gyvenantiems gyventojams patariama neiti į lauką, likus namuose – neatidarinėti orlaidžių, langų ir durų. Jei namuose yra mechaninės vėdinimo sistemos, rekuperacija ar kondicionierius, rekomenduojame sistemas išjungti. 

Turintiems šulinius, rekomenduojama juos uždengti ir nenaudoti jų vandens maistui. Taip pat nepalikti lauke gyvūnų, o pasijutus prastai, rekomenduojama nedelsiant kreiptis į medikus.

REKLAMA

Važiuojant pro gaisro vietą, taip pat raginama sandariai uždaryti automobilių langus.

Taip pat primenama, kad nuo teršalų gali pasireikšti akių, nosies ir gerklės dirginimas, dusulys, kosulys, susilpnėjusi plaučių funkcija (ypač sergantiems lėtine obstrukcine plaučių liga), padidėjęs kvėpavimo takų imlumas kvėpavimo takų infekcijoms (ypač vaikų), paūmėjusios kvėpavimo takų alerginės uždegiminės reakcijos.

Gaisro vietoje dirba aplinkosaugininkai, bus imami mėginiai oro taršai nustatyti. 

Aplinkos apsaugos departamento duomenimis, į įvykio vietą iškviesti Aplinkos apsaugos agentūros specialistai įvykio vietoje matuos kietąsias daleles aplinkos ore, kitas chemines medžiagas, ims ėminius LOJ tyrimams ir nuotekas.

Specialistai taip pat atlieka oro taršos sklaidos modeliavimą ir šia turima informacija pasidalins su visuomene.

REKLAMA
Ex aplinkos ministras Gentvilas
Ex aplinkos ministras Gentvilas
Gyvuliai, nepamirškite susimokėti už savo automobilį CO2 mokestį.
Kas ten pas juos pastoviai dega ? Ir kodėl visada dega savaitgaliais kada darbe nėra žmonių ? Kokią ten vėl aferą sugalvojo Vilniaus savivaldybės aferistai ?
Popiežiaus neišrinko dar.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų