„Matome daug įdomios informacijos. Matome, kad buvo nuolat siunčiami įvairūs kreipiniai, pavyzdžiui, iš Irano bandyta atspėti slaptažodį. Matome, kad serveris, kuriame patalpinta svetainė, buvo nuolat įsilaužėlių tikrinamas, į jį buvo bandoma patekti, dažniausiai - nesėkmingai“, - sakė ekspertas.
Anot jo, galutinės išvados dėl įsilaužimo kariuomenei turėtų būti pateiktos penktadienį, iki darbo dienos pabaigos - šiuo metu paprašyta papildomos informacijos iš tinklalapio informaciją talpinusios bendrovės.
R.Černiauskas taip pat patvirtino, kad nors silpnąsias sistemos vietas kasdien, mažiausiai po du-tris kartus tikrino specialiai sukurti robotai, kurie bandė „atspėti“ slaptažodžius bei rasti sistemoje spragų, patį išpuolį įvykdė konkretūs asmenys.
„Tai yra mažiausiai dviejų savaičių darbas“, - apie išpuolį sakė R.Černiauskas.
Jis atkreipė dėmesį, kad pastaruoju metu į viešumą iškilo nemažai su kibernetiniu saugumu susijusių incidentų ir kitose Vakarų valstybėse: savaitės pradžioje paskelbta apie įsilaužimą į JAV kariuomenės, Vokietijos Bundestago sistemas.
Lietuvos kariuomenės vado atstovas spaudai Mindaugas Neimontas tvirtino, kad gavus ekspertų išvadas bus sprendžiama, ar kreiptis į teisėsaugą. Taip pat bus „atliekami visi veiksmai“ dėl tinklalapio saugumo stiprinimo.
Lietuvos kariuomenės jungtinio štabo svetainėje, į kurią įsilaužta trečiadienį, netaisyklinga lietuvių kalba paskelbta melaginga informacija apie pratybas „Kardo kirtis“, esą jų tikslas yra pasirengti Rusijos Karaliaučiaus srities aneksijai.
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.