Atsisveikinti su Juozu Jakavoniu-Tigru galima šiandien nuo 12 iki 20 val. ir penktadienį nuo 9 iki 10 val. Vilniuje Šv. Jono Krikštytojo ir Šv. Jono apaštalo ir evangelisto bažnyčioje (Šv. Jono g. 12).
Šv. Mišios bus laikomos šiandien 18 val. Šv. Jono Krikštytojo ir Šv. Jono apaštalo ir evangelisto bažnyčioje.
Penktadienį 10 val. laidotuvių procesija iš Vilniaus Šv. Jono Krikštytojo ir Šv. Jono apaštalo ir evangelisto bažnyčios išvyks į Merkinę.
12 val. Merkinės Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčioje (Liepų g. 9) įvyks Šv. Mišios. Šv. Mišias aukos vyskupas Jonas Kauneckas. Po Šv. Mišių – atsisveikinimo kalbos.
13 val. – laidotuvės Kasčiūnų km. kapinėse (8 km. nuo Merkinės).
14.15 – kareiviška arbata prie partizanų bunkerio Juozo Jakavonio-Tigro sodyboje.
Amžinatilsį Juozo Jakavonio-Tigro pageidavimu prašome jį pagerbti ne gėlių gausa (užtektų poros žiedelių), bet aukomis jo atstatyto bunkerio – partizanų A apygardos vadavietės – rekonstrukcijai.
Naujienų portalas tv3.lt primena, kad anksčiau šią savaitę eidamas 97-uosius metus, mirė partizanas, Laisvės premijos laureatas Juozas Jakavonis-Tigras, BNS antradienį patvirtino jo dukra Angelė Jakavonytė. Partizanas J. Jakavonis-Tigras mirė nuo koronaviruso.
„Taip, mirė tėtis. Jis buvo namuose pas mane, užsikrėtė kovidu. Galvojau, paprastas peršalimas, buvo teigiamas testas“, – BNS sakė A. Jakavonytė.
Anot jos, tėtis mirė gydomas ligoninėje, gydytojai stebėjosi jo atkaklumu.
Pastaruoju metu jis gydytas Santaros klinikose, sirgo COVID-19.
Naujienų portalas tv3.lt lapkričio 10 skelbė, kad partizanas Juozas Jakavonis-Tigras užsikrėtė koronavirusu. Jis buvo gydomas ligoninėje, pasak artimųjų, jam buvo nustatytas abipusis plaučių uždegimas.
Apie J. Jakavonio-Tigro ligą pranešė jo dukra Angelė Jakavonytė. Apie tai ji parašė savo socialiniuose tinkluose.
„Tvarkydama tėčio daiktus, atradau nuotrauką, kuri daryta 1954 m. Dirbant Magadane šachtoje jam buvo stipriai sutrenkta galva. Net ir jausdamas didelį skausmą, nuotraukoje tėtis šypsosi.
Magadano lageriuose buvo paplitę ir raupsai, tačiau jam pasisekė, kad neužsikrėtė ta baisia liga. Tačiau plaučiuose iki šių dienų išliko rūdų kasyklų žymės.
Deja, COVID-19 virusas neaplenkė ir Juozo Jakavonio. Daugelis mane atkalbinėjo, kam iš viso jį reikia skiepyti, juk tėčiui 96 metai. Bet jis pats būtinai norėjo pasiskiepyti. Gaila, kad nespėjo pasiskiepyti trečią kartą. Vilties ir tikėjimo jis nepraranda ir dabar.
Labai ačiū Santariškių klinikų Infekcinių ligų centro gydytojams ir visam personalui, kurie daro viską, kad tėtis pasveiktų.
Mums, o ypač tėveliui šiandien ypač liūdna, nes prieš du metus Anapilin išėjo mūsų Mamytė“, – tuomet rašė A. Jakavonytė.
Varėnos apylinkėse, Kasčiūnų kaime, gimęs J. Jakavonis-Tigras, būdamas dvidešimties metų, 1945 metų rudenį kartu su kitais partizanais tėvų sodyboje įrengė Merkio rinktinės partizanų štabo vadavietę.
1945–1946 metais drauge su Merkio rinktinės vadu A. Ramanausku-Vanagu joje kurį laiką slapstėsi bei dirbo Pietų Lietuvos partizanų vadas Juozas Vitkus-Kazimieraitis. Čia leistas partizanų laikraštis „Laisvės varpas“.
J. Jakavonis-Tigras ėjo štabo ryšininko pareigas.
1946 metais jis buvo ištremtas į Sibirą, o į Lietuvą grįžo po 13 metų.
Lietuvai atkūrus nepriklausomybę, 1998 metais J. Jakavonis-Tigras apdovanotas Vyčio Kryžiaus 3-iojo laipsnio ordinu, 2000 metais jam įteiktas Lietuvos kariuomenės kūrėjų savanorių medalis.
J. Jakavoniui-Tigrui bei kitiems partizanams 2018 metais gruodžio 4 dieną buvo įteikta Seimo skiriama Laisvės premija, šiemet jis taip pat gavo partizanų vado A. Ramanausko-Vanago premiją.
Aktyvus partizaninis karas dėl Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo vyko 1944–1953 metais. Su sovietų okupacija Lietuvoje pokario metais kovojo apie 50 tūkst. partizanų, per 20 tūkst. partizanų ir jų rėmėjų žuvo.