• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Seimo narys Petras Gražulis kreipėsi į Prezidentę Dalią Grybauskaitę, prašydamas nepasirašyti Seimo priimto Atsinaujinančių išteklių energetikos įstatymo, o motyvuotai grąžinti Seimui jį pakartotinai svarstyti.

REKLAMA
REKLAMA

Parlamentaro teigimu, priimtas įstatymas netoleruotinas ir tuo aspektu, kad nėra numatyti net minimalūs atstumai vėjo elektrinėms statyti nuo gyvenamųjų pastatų, nereikalingas gyventojų sutikimas.

REKLAMA

„Norėtumėme atkreipti Jūsų dėmesį į tai, kad, pagal vėjo elektrinių gamintojų duomenis, jų gaminamos 250 kW ir mažesnio galingumo vėjo elektrinės ENERCON E–30, GWP 30, SIVA 250/50 skleidžia nuo 99dBA iki 107dBA triukšmą ir yra nuo 65 iki 80 m aukščio", – sakoma kreipimesi.

REKLAMA
REKLAMA

Jame pažymima, kad tokie triukšmo lygiai nėra saugūs ir gali daryti didžiulį neigiamą poveikį visuomenės, žmonių sveikatai. P. Gražulio teigimu, tai patvirtina gausūs PSO ekspertų, kitų mokslininkų – gydytojų, fizikų – epidemiologiniai, akustiniai tyrimai. Kreipimesi į šalies vadovę pažymima, kad aukštuminiai pramoniniai teršalus (triukšmą, vibracijas ir kt.) skleidžiantys objektai negali neturėti neigiamos įtakos aplinkai, gamtai, gyvūnijai, kraštovaizdžiui.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Europos Parlamento ir Komisijos direktyva 2002 m. birželio 25 d. dėl aplinkos triukšmo įvertinimo ir valdymo, paskelbusi aplinkos triukšmą kaip vieną iš pagrindinių Europos aplinkos problemų, skatina imtis priemonių jo plėtrai ir intensyvumo mažinimui", – sako P. Gražulis.

REKLAMA

Jis atkreipia dėmesį ir į Lietuvos ratifikuotos Orhuso konvencijos reikalavimus užtikrinti kiekvieno šios ir būsimų kartų žmogaus teisę gyventi sveikatai ir gerovei palankioje aplinkoje.

„Mano giliu įsitikinimu, įstatymo nuostatos, jog šiems pramoniniams objektams būtų taikomi supaprastinti reikalavimai, nereikalaujant rengti detaliųjų planų ir keisti pagrindinę tikslinę žemės paskirtį, akivaizdžiai nėra pagrįstos ir galimai prieštarauja konstituciniams teisinės valstybės, teisingumo ir proporcingumo principams, Konstitucijos 46 straipsnio 3 dalies nuostatai, jog valstybė reguliuoja ūkinę veiklą taip, kad ji tarnautų bendrai tautos gerovei", – sako P. Gražulis.

REKLAMA

Jo nuomone, įstatymas taip pat prieštarauja Konstitucijos nuostatoms, jog valstybė rūpinasi natūralios gamtinės aplinkos, gyvūnijos ir augalijos, atskirų gamtos objektų ir ypač vertingų vietovių apsauga, prižiūri, kad su saiku būtų naudojami, taip pat atkuriami ir gausinami gamtos ištekliai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kaip ELTA jau skelbė, balandžio 19 d. Seimas priėmė daug diskusijų sukėlusį Atsinaujinančių išteklių energetikos įstatymą. Juo siekiama garantuoti darnų aprūpinimą energija ir skatinti tolesnį šilumos, elektros energijos, degalų gamybos iš atsinaujinančių energijos išteklių technologijų diegimą ir vystymąsi bei tokios energijos naudojimą, ypač atsižvelgiant į aplinkos apsaugą (klimato kaitą), iškastinių išteklių tausojimą ir priklausomybės nuo energijos šaltinių ir energijos importo mažinimą.

Už Atsinaujinančių išteklių energetikos įstatymą balsavo 54, prieš – 10, susilaikė 29 Seimo nariai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų
Klaida
tv3.lt klaidos pranešimas

Informuojame, kad šiuo metu yra vykdoma portalo tv3.lt techninė profilaktika.

Atsiprašome už nepatogumus.