„Tai nebus labai veiksminga, ir nemanyčiau, kad reikėtų į tai kreipti daug dėmesio, bet nepamirškime, kad EP dirba tokie patys žmonės, kaip ir Lietuvoje. Tarp jų yra ir tokių, kurie tiki tuo, kas parašyta, nors tai nebūtinai tiesa. Todėl šiokia tokia Lietuvos vadovės, kurios balsas pastaruoju metu labai gerai girdimas, kompromitacija gali įvykti“, – sakė R. Celencevičius.
„Raudonoji Dalia“ tiesiog bus padėta į lentyną
EP narys P. Auštrevičius akcentavo, kad į pašto dėžutes knygas sumesti galėjo bet kuris žmogus, tuo metu buvęs pastate. Anot parlamentaro, stebėjimo kameros užfiksavo šią situaciją, todėl, kilus abejonių dėl knygų išplatinimo teisėtumo, visada yra galimybė kreiptis į vadinamuosius kvestorius. P. Auštrevičius paaiškino, kad tai yra savotiška procedūrų komisija.
„Mano žiniomis, lietuviškas šios knygos leidimas nebuvo ypač populiarus. Ar ši knyga gali būti populiari ir įdomi angliškai skaitančiam skaitytojui, juo labiau kad yra parašyta apie Lietuvą, man neaišku. Kas domėsis Lietuva, kai, atrodo, nieko ypatingo pas mus dabar ir nevyksta?“ – apie tai, kokių pasekmių gali sukelti knygos išplatinimas, svarstė P. Auštrevičius.
Jis pridėjo, kad ne kiekvienas parlamentaras laisvai skaito anglų kalba. Pašnekovo nuomone, ši knyga daugeliu atvejų tiesiog bus padėta į lentyną ir neskaitoma.
R. Celencevičius: nereikia kreipti daug dėmesio
R. Celencevičius juokavo, kad, tęsiant sąmokslo teorijų kūrimą, knygos „Raudonoji Dalia“ išplatinimą būtų galima laikyti viešųjų ryšių akcija, nes pati autorė prisipažino, kad netrukus pasirodys dar viena skandalinga knyga.
„Tai tarsi atitiktų pačios R. Janutienės būdą ir veikimą žiniasklaidoje, bet nemanyčiau, kad tai būtų jos darbas. Versija apie Viktorą Uspaskichą irgi yra ganėtinai įdomi. Lyg ir artėja balsavimas dėl jo teisinės neliečiamybės EP ir, prisimenant jo desperatiškus bandymus Seime prastumti bent jau rezoliuciją, kad Darbo partijos byla yra politinė, būtų galima manyti, kad jis galėtų pridėti prie to ranką“, – apie knygos išplatinimo motyvus kalbėjo R. Celencevičius.
Jis labiau linko prie kitos versijos: tai – Rusijos reakcija į D. Grybauskaitės žodžius, kad ši valstybė yra teroristinė. Esą rimtos reakcijos negali būti, todėl šios šalies slaptosios ar kitos tarnybos išnaudoja visus įmanomus kompromitacijos būdus.
„Tai nebus labai veiksminga, ir nemanyčiau, kad reikėtų į tai kreipti daug dėmesio, bet nepamirškime, kad EP dirba tokie patys žmonės, kaip ir Lietuvoje. Tarp jų yra ir tokių, kurie tiki tuo, kas parašyta, nors tai nebūtinai tiesa. Todėl šiokia tokia Lietuvos vadovės, kurios balsas pastaruoju metu labai gerai girdimas, kompromitacija gali įvykti“, – sakė R. Celencevičius.
R. Janutienė: nemanau, kad Europa domisi Prezidentės biografija
Knygos autorė žurnalistė R. Janutienė ketvirtadienio vakarą LRT radijo laidoje „60 minučių“ sakė, kad jai nepavyko išsiaiškinti, kas be jos sutikimo į anglų kalbą galėjo išversti ir EP nariams išplatinti jos parašytą knygą.
R. Janutienė atkreipė dėmesį į sutapimą, kad kaip tik turi pasirodyti kita jos knyga, kurioje nepalankiai rašoma apie Landsbergius. Be to, ji pabrėžė, kad yra keista, jog visa tai laikoma išpuoliu prieš Lietuvos vadovę.
„Man keista, kad tai traktuojama kaip išpuolis prieš D. Grybauskaitę, nors iš tiesų čia yra kita kriminalinė istorija – mane tiesiog apvogė“, – sakė R. Janutienė.
Žurnalistė, svarstydama, kas galėjo išplatinti šią knygą anglų kalba, tvirtino, kad šiuo metu parlamente yra nemažai žmonių, kurie toje knygoje taip pat įvardyti ar netgi figūruoja kaip neigiami personažai. Vienas jų – politikas V. Uspaskichas. Šį parlamentarą R. Janutienė įvardijo kaip vieną iš nuolatos nesutariančių su D. Grybauskaite, bet iš karto pridėjo, kad pats V. Uspaskichas knygoje vaizduojamas negatyviai.
„Aš nemanau, kad kas nors Europoje yra labai susidomėjęs D. Grybauskaitės biografija ir su susidomėjimu skaitys Lietuvos auditorijai parašytą knygą, bet manau, kad suaktyvinti D. Grybauskaitę ir jos dvarą prieš knygos apie Landsbergius platinimą yra labai naudinga“, – įsitikinusi R. Janutienė.