„Man trūksta vidinių opozicijos argumentų įtikinti, kad visuose komitetų posėdžiuose turime nedalyvauti“, – BNS sakė parlamentaras.
„Kad atskirus klausimus galime blokuoti, labai net sveikinu. Jeigu opozicija, blokuodama komitetuose kai kuriuos klausimus, taip gali įgyvendinti savo darbotvarkę – valio. Bet nereiškia, kad visus. Kai kurie (projektai – BNS) yra mūsų pačių ir kai kuriuos patys norime teikti“, – tvirtino jis.
Trečiadienį Seimo Biudžeto ir finansų komiteto nariai lankėsi įmonėje „Thermo Fisher Scientific Baltics“. V. Gapšys sakė pats buvęs šio apsilankymo iniciatorius, todėl jo nedalyvavimas atrodytų keistai.
„Sąmoningai važiavau ir džiaugiuosi, kad tai padariau“, – sakė jis.
Kadangi ten vyko ir komiteto posėdis, per kurį svarstyti įstatymų pakeitimai, V. Gapšys dalyvavo ir šioje dalyje. Anot jo, komiteto nariai turėjo iš naujo patvirtinti ankstesnį savo sprendimą dėl Loterijų įstatymo pataisų bei sprendė klausimus, susijusius su neįgaliųjų sportu.
„Nesuprantu, kodėl turime trukdyti neįgaliųjų sporto klausimus spręsti dabar. Visiškai nesuvokiu jokios prasmės. Nors žinau, kad būsiu labai smerkiamas opozicijos, bet opozicija turi nepamiršti, kad reikia turėti ir sveiko proto dalį tame procese“, – BNS sakė parlamentaras.
Jis teigė ir ateityje planuojantis dalyvauti Biudžeto ir finansų komiteto posėdžiuose, jei manys, kad to reikia.
„Nedalyvauju plenariniuose posėdžiuose, kaip sutarta. Bet iki to momento, kol opozicija nesugalvos, kad jie kuria naują koaliciją, aš tikrai pasilieku sau veiksmų laisvę darbui komitete“, – aiškino V. Gapšys.
Opozicinės Darbo partijos frakcijos seniūnas Viktoras Fiodorovas BNS teigė žinojęs apie kolegos ketinimą vykti į išvažiuojamąjį komiteto posėdį.
„V. Gapšys minėjo, kad važiuos į tą susitikimą, mes priminėme jam, kad yra opozicijos susitarimas nedalyvauti komitetų posėdžiuose“, – sakė seniūnas.
Anot jo, kokių nors nuobaudų Seimo nariui už susitarimo nevykdymą negresia.
„Šitos priemonės dalyvauti-nedalyvauti komitetų posėdžiuose yra tik priemonės, kad valdantieji suprastų, jog ne viskas be opozicijos yra įmanoma“, – pabrėžė V. Fiodorovas.
Valdantieji Biudžeto ir finansų komitete neturi daugumos – iš 11 narių penki tepriklauso valdančiajai koalicijai.
Dėl opozicijos narių boikoto trečiadienį neįvyko maždaug pusė parlamentinių komitetų posėdžių.
Konfliktas Seime kilo praėjusią savaitę svarstant opozicijos inicijuotą interpeliaciją žemės ūkio ministrui Kęstučiui Navickui. Opozicijos reikalavimu balsavime dėl interpeliacijos buvo padaryta pertrauka, tikintis pakeisti politinių jėgų pusiausvyrą, tačiau valdantieji dieną anksčiau sušaukė nenumatytą posėdį.
Per jį buvo pritarta ministro Kęstučio Navicko atsakymams, bet protestuodama opozicija trečiadienį nedalyvavo Seimo posėdyje ir ketvirtadienį susirinko posėdžiauti alternatyviai.
Seimo pirmininkei V. Čmilytei-Nielsen opozicijos atstovai vėliau įteikė reikalavimų sąrašą ir teigia, jog į juos neatsižvelgus, Seimo posėdžius gali boikotuoti iki rudens sesijos rugsėjo 10 dieną.
Parlamento vadovės siūlymu Seime suburta dialogo grupė kompromiso paieškoms.
Seimo darbą boikotuoja penkių frakcijų – Darbo partijos, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos, Lietuvos regionų, Lietuvos socialdemokratų partijos, Demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“ – bei Mišrios Seimo narių grupės nariai. Iš viso – 67 parlamentarai.