• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Sostinės tarybos frakcijų politikai kaltina vieni kitus, o valdžioje lieka partijos „Tvarka ir teisingumas“ (TT) vadovaujama koalicija. Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) veiksmai – kratos ir areštai – iki galo taip ir neišklibino Vilniaus valdžios pamatų. Iš opozicijos pastangų Rolandas Paksas iš esmės tik šaiposi.

REKLAMA
REKLAMA

Partijos TT lyderis, nušalintasis prezidentas Rolandas Paksas sarkastiškai vertino opozicijos pastangas perimti valdžią Vilniaus miesto savivaldybėje. „Organizuoti specialiųjų tyrimų tarnybos žygiai ir juos lydėjusi propaganda atrodė efektingai, tačiau galiausiai buvo atsiremta į klausimą – kas toliau? Nuversti Vilniaus valdžią galima, bet kaip ją perimti ir pasidalinti? Būtent šito vadinamoji opozicija ir nesugeba“, - portalui „Balsas.lt“ komentavo R. Paksas.

REKLAMA

Pasak TT lyderio, geresnės ir vilniečiams naudingesnės koalicijos ir valdžios sostinėje nėra buvę, o sudaryti naują koalicinę valdžią oponentams esą trukdąs godumas ir nesugebėjimas pasidalinti numanomos naudos.

R. Paksas teigė neskubąs ginti suimtų savo partijos narių, tačiau pabrėžė, jog kol kas turįs pagrindo manyti, jog STT tiesiog vykdo politinį užsakymą ir siekia susidoroti su populiaria TT partija. „Svarbiausia tai, kad konservatoriai ir socialdemokratai, matyt, turėjo tarpusavio susitarimų, nes tebegyvuoja „valstybininkų“ sukurtas A. Kubiliaus ir G. Kirkilo projektas 2K“, - sakė R,. Paksas. Jis pabrėžė manąs, kad būtent siekiant kaip nors sumažinti TT populiarumą iš namų arešto greičiausiai buvęs paleistas ir Viktoras Uspaskichas.

REKLAMA
REKLAMA

Liberalcentristų atstovas miesto taryboje Gintautas Babravičius portalui „Balsas.lt“ sakė, jog noro ir valios susitarti dėl naujos koalicijos pirmiausia stokoja konservatoriai ir socialdemokratai. Anot G. Babravičiaus, nesusitariant šioms dviems frakcijoms visi kiti skaičiavimai yra beprasmiai ir spekuliatyvūs. Jis taip pat pabrėžė visada skeptiškai vertinęs skambėjusius konservatorių ir Liberalų sąjūdžio atstovų pasisakymus, kuriais pagrindine kliūtimi naujai koalicijai formuotis buvęs eksmeras Artūras Zuokas. „Tai ir tebuvo tik pramanyta kliūtis. Esmė vis tiek buvo kitur. Mūsų frakcija yra devyni balsai. Su Zuoku ar be jo“, - samprotavo G. Babravičius. Pasak jo, valdžios perėmimo klausimas vis tiek priklauso nuo konservatorių ir socdemų susitarimų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Konservatorių lyderio Andriaus Kubiliaus kalbas apie tiesioginį valdymą ir priešlaikinius rinkimus G. Babravičius vadino rinkiminiais lozungais ir pabrėžė, jog tam nėra nei teisinių, nei politinių galimybių.

Opozicinės Tėvynės sąjungos atstovas miesto taryboje Kęstutis Masiulis portalui „Balsas.lt“ pripažino visada buvęs viena asmeninių ir sąmoningų kliūčių naujos valdančiosios koalicijos formavimui, tačiau teigė esąs teisus. „Socialdemokratai neretai mėgindavo derybose sakyti, jog turi „auksinį balsą“, o aš jiems siūlydavau parduoti jį turguje. Visada norėjau, kad valdžia ir koalicija būtų formuojama vadovaujantis principais“, - sakė K. Masiulis.

REKLAMA

Pasak K. Masiulio, visose derybose dėl naujosios koalicijos ir valdžios perėmimo nuolat figūravęs Gintaras Kazakas, kuris dabar yra įkalintas, nes įtariamas mėginęs papirkti vieną iš konservatorių ir pervilioti jį į kitą politinę stovyklą. Anot konservatoriaus, jis ir anksčiau jautęs, jog panašūs dalykai sostinės taryboje vyksta. Tai portalui „Balsas.lt“ neseniai teigė ir buvęs miesto vicemeras, liberalas Arūnas Štaras.

REKLAMA

Tiek K. Masiulis, tiek A. Štaras išreiškė nuomonę, jog sostinės ūkyje toliau plečiasi „Rubicon group“ įtaka. Įmonės suklestėjimas siejamas su Vilniaus mero Artūro Zuoko, kurį parlamentinė komisija, atlikusi specialių tyrimą, paskelbė laikanti minėtos įmonės juodojoje buhalterijoje minimu „Abonentu“, galbūt gaudavusiu atlygį už politines paslaugas.

A. Zuokas prieš daugiau nei metus neteko mero posto, o neseniai, įsiteisėjus apkaltinamajam teismo sprendimui papirkimo byloje, turėjo pasitraukti ir iš sostinės tarybos.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Valdančiąją koaliciją sostinės taryboje pradžioje sudarė socialdemokratai, liberaldemokratai ir Lenkų rinkimų akcija, tačiau paramą jai deklaravo ir Liberalų sąjūdis, už tai gavęs vicemero postą, kurį užėmė prieš kelis mėnesius iš jo pasitraukęs A.Štaras. Tiesa, kiti frakcijos nariai komitetų pirmininkų postų neapleido.

REKLAMA

Vėliau iš vicemero pareigų pasitraukė ir iš socialdemokratų partijos pašalintasis Algirdas Paleckis. Prieš porą savaičių miesto valdžia neteko dar vieno vicemero, uždėjo antrankius miesto tarybos vicemerui „tvarkiečiui“ Evaldui Lementauskui, miesto plėtros komiteto pirmininkui G. Kazakui. Dar vienam „tvarkiečiui“ A. Butkevičiui įtarimai pareikšti, tačiau jo suimti prokuratūra neprašė..

Valdančioji sostinės koalicija taryboje pradžioje turėjo 26 mandatus, o tarp pozicijos ir opozicijos atsidūrusiam Liberalų sąjūdžiui rinkimai lėmė 4 vietas. Po daugelio permainų nebėra aiški nei socialdemokratų, kurie toriškai turi šešiais vietas, nei keleto kitų tarybos narių pozicija. Apie valdžios perėmimą kalbanti opozicija kol kas nesusitarė dėl tolesnių veismų, o dabartiniam merui nėra pareikšta interpeliacija.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų