Nyderlandų karalienės Beatričės sutiktuvėms Kauno apskrities Juozo Naujalio muzikos gimnazijos vadovybė išmetė galybę pinigų, įklimpo į skolas. Išgelbėti gali tik moksleivių tėvai.
J.Naujalio muzikos gimnazijai - sunkūs laikai. Mokykla, kaip mokinių tėveliams pranešė mokytojai, prasiskolinusi. Daugeliui patalpų verkiant reikia remonto. Muzikos instrumentai - išklerę, naudojami kelias dešimtis metų. Valstybė pinigų tam esą neskiria, todėl laukiama geranoriškos paramos iš mokinių tėvų.
„Paaukojame du procentus pajamų mokesčio, už savo pinigus suremontavome klasę, dabar vėl prašo, - stebėjosi moksleivių tėveliai. - Nesame nusiteikę prieš paramą, tačiau kyla klausimas: ar valstybė mokyklą skriaudžia, ar pati mokyklos vadovybė nemoka tvarkytis?“
Karalienė - pelnas?
Birželio pabaigoje į šią gimnaziją gero pusvalandžio trukmės vizito atvyko Nyderlandų karalienė Beatričė. Ta proga mokyklos veidui pagražinti Vyriausybė iš Rezervo fondo skyrė 146 tūkst. litų. Už šiuos pinigus suremontuota salė, pakeistos kėdės, perdažyta laiptinė ir koridoriai, kur jos didenybė, kaip buvo numatyta protokole, turėjo stabtelėti pailsėti.
„Karalienės sutiktuvėms Vyriausybė pinigų davė, o mokinių gerovei neskiria nė lito“, - kraipė pečius tėvai.
Prasta vadyba
„Gimnazijai tikrai nelengva, - patvirtino Kauno apskrities viršininko pavaduotojas B.Z.Kazakevičius (mokykla priklauso apskričiai). - Bet pirmiausia reikėtų atidžiau planuoti ir skaičiuoti savo ūkio išlaidas. Ten su vadyba prasti reikalai.“
Mokyklos vadovai karalienės vizito proga esą prašė Vyriausybės paramos, tačiau buvo informuoti, kad gaus mažiau, negu pageidauja. Tai ir reikėjo numatytus darbus pakoreguoti, kad „įtilptų“ į turimas lėšas.
„O jie, naudodamiesi proga ir, matyt, tikėdamiesi gauti daugiau pinigų, užsimojo atlikti daugiau darbų, įklimpo į skolas, - apgailestavo apskrities atstovas. - Ne moksleivių tėveliai dėl to kalti, ne jie dabar tas skyles turi užkišti.“
Tačiau apie muzikos instrumentų bazės atnaujinimą gimnazija kol kas gali tik svajoti.
„Kreipėmės į Vyriausybę, kad skirtų lėšų fortepijonui pirkti, bet – tyla“, - apgailestavo apskrities viršininko pavaduotojas.
Gimnazijos direktorius Aveniras Ūsas nuo rugsėjo pradžios serga. Jo pavaduotoja ugdymo reikalams Rusnė Voverienė atsisakė ką nors komentuoti.
Sovietų tradicijos
Nijolė Steiblienė - Seimo narė:
Kaunas yra Kaunas. Galėjo Nyderlandų karalienei tą naują instrumentą geriau parodyti, kuris buvo nupirktas, kad vaikai galėtų groti. Čia tęsiamos sovietmečio tradicijos. Kai generolas atvažiuodavo į karinį dalinį, tai prieš tai visi žolę žaliai dažydavo. Čia kažkas panašaus.
Nereikia gėdytis to skurdumo. Gal Nyderlandų karalienė, pamačiusi, kokia padėtis, pati būtų pasiūliusi tą fortepijoną nupirkti ar kitą paramą. Bet dabar man tokie dalykai nesuprantami. Kai perlenkiame lazdą, tada ir atsiranda problemų. Jei išleista tiek pinigų, tai iš pradžių reikėjo pasitarti su tėveliais, ko jie nori - ar normalių sąlygų vaikams, ar pasirodyti prieš karalienę.
Tėveliai - įkaitai
Rimantas Dagys - Seimo narys:
Mūsų tėveliai, deja, kol kas yra įkaitai. Fortepijonas - tikrai ne vienadienis dalykas, ne kosmetinis remontas. O didesnis indėlis turėtų būti ne pačios mokyklos, bet miesto. Čia juk miesto prestižo reikalas, ne mokyklos. Aišku, pinigų visiems trūksta, reikia suktis. Bet vaikų pinigai turi būti skirti vaikams.
Mokykla pasinaudojo proga pasigražinti sienas. Kai tai proginis dalykas, tikrai nieko gero. Tuos dalykus dėl karalienės vizito mokykla turėjo svarstyti su vietos bendruomene, su tėveliais, viską apskaičiuoti. Suprasčiau, jei visi būtų tam pritarę. Tada prašom. O dabar - tai nėra geras būdas problemoms spręsti.