• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

NVSC: Lietuvoje patvirtintas pirmasis „b raupų“ atvejis šiemet

Papildyta 14:45

Lietuvoje patvirtintas pirmasis „b raupų“ atvejis šiais metais, trečiadienį pranešė Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC).

Lietuvoje patvirtintas pirmasis „b raupų“ atvejis šiais metais, trečiadienį pranešė Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC).

REKLAMA

Anot NVSC, susirgęs asmuo yra ne Lietuvos pilietis. Jis prieš kelias dienas kreipėsi į infekcinių ligų specialistus atsiradus simptomams: bėrimams, nedideliam karščiavimui.

Tai – šeštas minėtos ligos atvejis Lietuvoje nuo 2022 metų, kai Europoje kilo jos protrūkis.

Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro duomenimis, Europoje nuo užpernai metų iki šių metų rugsėjo iš viso užregistruota 22,8 tūkst. „b raupų“ atvejų. Rugpjūčio mėnesį jų užfiksuota daugiau nei liepą.

Užsienietis šiuo metu gydosi ambulatoriškai, turi galimybę izoliuotis.

NVSC pradėjo epidemiologinį tyrimą, kurio tikslas išsiaiškinti artimus kontaktus ir kitą su galimu ligos plitimu susijusią informaciją, siekiant užkirsti kelią ligos plitimui.

REKLAMA
REKLAMA

Pasak NVSC, „b raupai“ nėra lengvai plintanti liga, tačiau ja užsikrėsti galima esant artimam fiziniam kontaktui su asmeniu, kuriam yra išsivystę ligos simptomai. Užsikrėsti galima per kūno skysčius (pūlius ar kraują) nuo odos pažeidimų ar šašų, kvėpavimo takų lašelius, patalynę, rankšluosčius, drabužius ir kitus aplinkos daiktus, kuriais naudojasi sergantis asmuo. Taip pat seksualinio kontakto metu.

REKLAMA

Šiais raupais sergantys asmenys kitus gali užkrėsti nuo simptomų atsiradimo pradžios iki tol, kol yra ligos simptomai, tai yra, kol bėrimai visiškai užgis ir susiformuos šviežias odos sluoksnis.

„B raupams“ būdingi simptomai – veido, plaštakų, pėdų, akių, burnos ir (arba) lytinių organų ir tarpvietės bėrimas su pūslelėmis, karščiavimas, padidėję limfmazgiai, galvos, gerklės, raumenų ir nugaros skausmai, energijos stoka.

REKLAMA
REKLAMA

Anot centro, Lietuvoje profilaktiškai nuo „b raupų“ gali pasiskiepyti rizikos grupei priklausantys asmenys – vyresni nei 18 metų amžiaus vyrai, turintys lytinių santykių su vyrais.

Šia vakcina taip pat pasiskiepyti gali tie asmenys, kurie turėjo didelės rizikos sąlytį su sergančiuoju ir yra vyresni nei 18 metų amžiaus. Tokius asmenis identifikuoja NVSC specialistai, apklausdami „b raupais“ susirgusį pacientą.

Daugiau prisikvieskit afrikieciu i sali, bus ne keli atvejai, o keli simtai ...per diena!
Migrantus deportuokit! Užteks naikinti mūsų tapatybę!
reik uzdraut vaikinu su pedkelnem eitynes
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų