Vilniaus miesto 1-asis apylinkės teismas nusprendė suimti teismo posėdžiuose nepasirodantį įtariamajį pastatų padeginėjimo byloje.
29 metų Tomo Bartašiaus policijai rasti nepavyko. Į pirmąjį posėdį pernai lapkritį jis taip pat neatvyko. Tada teismas nurodė policijai atvesdinti T.Bartašių į kitą bylos posėdį.
Vyriškio ieškoję patruliai iš jo tėvo sužinojo, kad jis su artimaisiais jokių ryšių nepalaiko nuo praėjusių metų rudens. Išėjęs iš Šiaulių apskrities priklausomybės ligų ligoninės pernai spalį dingo kaip į vandenį.
Vyriškiui dingus be žinios, Šiaulių miesto vyriausiasis policijos komisariatas paskelbė jo paiešką.
Jeigu kaltinamasis bus surastas, teismo nutartimi jis iš karto bus suimtas. T.Bartašių teismas nusprendė suimti, nes jis pažeidė jam skirtą kardomąją priemonę - rašytinį pasižadėjimą neišvykti.
T.Bartašius yra vienas kaltinamųjų namų padeginėjimo V.Grybo gatvėje Vilniuje byloje.
Bylos duomenimis, namą galėjo padegti T.Bartašius ir vilnietis Andžejus Žeimo.
Dar vienas vilnietis Vidmantas Jankauskas kaltinamas poveikiu šios bylos liudytojams.
Liudyti šioje byloje posėdyje antradienį ketino 4 asmenys. Jų teismas neapklausinėjo, nes bylos nagrinėjimas be dingusio T.Bartašiaus negalimas.
Tai jau antroji teismą pasiekusi namų padeginėjimo sostinėje byla.
Pernai lapkritį tas pats Vilniaus miesto 1-asis apylinkės teismas paskelbė nuosprendį namo sostinės Šnipiškių rajone tyčinio padegimo byloje.
Namo sieną padegusią 20-metę vilnietę Dianą Andrejevą teismas pripažino kalta sugadinus svetimą turtą visuotinai pavojingu būdu ir skyrė vienerių metų laisvės atėmimo bausmę, jos vykdymą atidedant dvejiems metams.
Teisėjas atsižvelgė, kad jauna moteris prisipažino kalta, gailisi, augina mažą vaiką, mokosi ir dirba, todėl realios laisvės atėmimo bausmės neskyrė.
9 klasių išsilavinimą turinti pardavėja teisme prisipažino, kad pernai spalio 2-sios naktį Šnipiškių rajone, Šilutės gatvėje žiebtuvėliu padegė bitumine danga padengtą medinio namo sieną. Gaisras buvo greitai užgesintas ir namas nesupleškėjo. D.Andrejeva pati pranešė apie gaisrą šeimininkams, jį pastebėjo kaimynai ir iškvietė ugniagesius.
Pareigūnai įtaria, kad šis gaisras buvo susijęs su žemės sklypais prekiaujančių bendrovių interesais.
Statinių padegimams prestižiniuose sklypuose buvo sudaryta tarpžinybinė teisėsaugininkų grupė. Tyrimo metu mėginama surinkti įrodymus, kurioms nekilnojamojo turto bendrovėms padegimai buvo naudingi.
Vilniaus savivaldybė nusprendė neduoti leidimų projektuoti naujus pastatus tose vietose, kur sudegė mediniai pastatai. Statybas bus leista pradėti tik pasibaigus ikiteisminiam tyrimui.