• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Seimo pirmininkė Irena Degutienė po vakarykštės įtampos koalicijoje atomazgos prezidentūroje, kai vidaus reikalų ministras pareiškė atsistatydinąs ir buvo nuspręsta, kad Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnybos (FNTT) vadovai bus gražinti į postus teisinėmis, o ne politinėmis priemonėmis, patikino, kad laikosi nuomonės, jog teisingumas Lietuvoje turi būti įvykdytas.

REKLAMA
REKLAMA

Vertindama savo praėjusios savaitės pareiškimą, kad prezidentė nebepasitiki Vyriausybe, dabar ji neslėpė džiaugsmo, kad prezidentė atrado galimybę paveikti vidaus reikalų ministrą. Jos manymu, sprendimai priimti teisingai.

REKLAMA

Paprašyta įvertinti Liberalų ir centro sąjungos (LiCS) laikyseną, Seimo pirmininkė teigė, kad viliasi, jog pareiškimo dar neparašęs Palaitis, šiandien tą pareiškimą parašys ir tai bus žingsnis  tiesos link. Paklausta, ar nebijo, kad R. Palaitis apsigalvos ir atsistatydinimo pareiškimo nepateiks, I. Degutienė prisipažino, kad šiuo klausimu yra optimistiškai nusiteikusi.

REKLAMA
REKLAMA

„Turbūt kiekvienas supranta, kad tokioje situacijoje nebeįmanoma būti, kada premjero ir ministro pozicijos yra skirtingos ir kada iš tiesų net, sakykime, necenzūriniais žodžiais vadina premjerą. Tai nenormali situacija“, – pabrėžė I. Degutienė.

Taip pat I. Degutienė patikino, kad galimai nebereikės kelti pirmalaikių rinkimų klausimo. „Jeigu procesas vyksta taip, kaip dabar vyksta, turime vilties, kad bus darbinga atmosfera Seime ir tada nereikės priešlaikinių rinkimų“, – sakė ji.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

[papildyta 13:57] Ž. Šilgalis: niekas neišspręsta

Su tuo kategoriškai nesutinka Mišriajai Seimo narių grupei atstovaująs Žilvinas Šilgalis. „Išankstiniai rinkimai ir naujas tautos mandatas išspręstu ne tik esamą akivaizdžią valdžios krizę“, – mano jis.

REKLAMA

Prezidentė Dalia Grybauskaitė gali, pasak Ž. Šilgalio, naiviai manyti, kad ji čia kažką neva išsprendė.

„Iš tikro ji ne tik nieko neišsprendė, o svarbiausia, kad taip nieko ir nepaaiškino, kodėl ir už ką buvo sudoroti FNTT pareigūnai. Negi R. Palaitis, kuris anot prezidentės „ne prie ko“ svarbiausias, kai teisingumas liko neatstatytas, o procesus FNTT pradėjusiųjų tikslai realizuoti praktiškai pilna apimtimi? Pavasarį rinkimai geriau ir dėl žmonių psichologinės būsenos (pagal procedūras įvyktų ne anksčiau liepos mėnesio, kai eiliniai numatyti spalį, – Balsas.lt). Galėtų ir dar daugiau argumentų pateikti, bet tai neįvyks ne dėl to jog I. Degutienė nori ar nenori, o dėl to, kad po politikų ir valdančiųjų bei opozicijos žodinių pritarimų priešlaikinių rinkimų idėjai, mums registravus konkretų projektą, didžioji dauguma seimūnų pradėjo diskutuoti ne apie tokių rinkimų galimą naudą valstybei ir visuomenei, o apie tai, kiek kiekvienas iš jų neperrinkimo atveju prarastų pinigų. Net sumas konkrečias pasiskaičiavo, nes anot jų kiekvienas toks netektų apie 45000 litų. Tokia, matyt, kaina, už kurią aukojami bet kokie Valstybės interesai“, – tvirtino politikas portalui Balsas.lt.

REKLAMA

Kaip teigia Ž. Šilgalis, pirmalaikių rinkimų atveju ir strateginių projektų, jei jie apskritai būtų parengti, niekas netrukdytu nei pateikti, nei priimti. „Dabartiniame kontekste, kai niekas nebesivadovauja argumentais, o tik žiuri kaip pakeliui ir kam atkeršyti, rizikinga su rimtais, Lietuvos ateitį lemiančiais projektais. Manau, naujas tautos mandatas būtų geriausia išeitis Lietuvai, bet sutinku, kad ne geriausia išeitis daliai seimo narių. Tokia jau pas mus politika – kai reikia rinktis tarp verčių ir vertybių, kaip taisyklė, nugali vertės. FNTT ir šios krizės istorija ne išimtis“, – mano Seimo narys.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

E. Masiulis: tokie skandalai ir konfliktai nepraeina be pasekmių

Liberalų sąjūdžio pirmininko, Susisiekimo ministro Eligijaus Masiulio nuomone, yra galimybė atverti naują puslapį koalicijos bendravime, bet išvengti konflikto pasekmių nebus taip lengva.

„Iš karto galiu pasakyti, kad labai lengvo ir paprasto darbo matyt nebus, tokie skandalai ir konfliktai tikrai nepraeina be pasekmių. Ir aišku, kad tos pasekmės jau dabar koalicijos partnerių sąmonėje ir jausmuose. Aišku, Liberalų Sąjūdis kaip ir iki šiol dės visas pastangas, kad koalicija rastų sąlyčio taškų ir toliau susikoncentruotų ties svarbiausiais darbais, tam kad juos užbaigtų“, – teigė jis.

REKLAMA

A. Butkevičius: buvo padarytos „nuolaidos prieš Velykas“

Opozicinės Socialdemokratų frakcijos lyderis Algirdas Butkevičius užsitęsusi spektaklį koalicijoje ir vakar padarytas nuolaidas pavadino „nuolaidomis prieš Velykas“. Pasak jo, šie nesutarimai Lietuvai kainavo nemažai pinigų, nes tuo metu tikrai darbo nebuvo.

REKLAMA

Vertindamas tolimesnio koalicijos darbo perspektyvas, jis negailėjo kritikos. „Jeigu žmonės tiesiog nemoka susivaldyti tiesiog jau kalbėdami viešai eteryje ir bendraudami tarpusavyje, demonstruoja nesutarimus ir neapykantą vienas kitam, tai tokie žmonės negalės priimti išmintingų, svarbių sprendimų Lietuvai“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pasak A.Butkevičiaus, yra gėda užimti atsakingą ir brangią kėdę, kurioje turi sėdėti išmintingi žmonės, vien dėl tikslo į ją atsisėsti, kad būtų išlaikyta valdžia.

Kaip žinia, valdantieji pykosi beveik mėnesį ir prireikė Prezidentės įsikišimo, kad ji juos sutaikytų per valandą. „Tai rodo, kad reikia dažniau pačiai Vyriausybei kalbėtis, susėsti ir tol, kol nesutarė, neišeiti iš tam tikro kabineto arba pastato, arba gal dar reikėtų juos tiesiog užrakinti, kad jie rimčiau elgtųsi, rimčiau žiūrėtų į problemų sprendimą Lietuvoje“, – šmaikštavo opozicijos atstovas.

REKLAMA

J. Razma: nepavadinčiau to nuolaidomis

O štai Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos seniūnas Jurgis Razma mano, kad vakar dienos sprendimų negalima būtų pavadinti nuolaidomis.

„Ministras gali pateikti atsistatydinimo pareiškimą, bet kol nėra to pareiškimo ant premjero stalo, aš nesu linkęs priimti to kaip tikro fakto, nes turime ne vieną pavyzdį, kai ministro pareiškimai labai greitai keisdavosi“, – svarstė jis.

Taip pat J. Razmos manymu, būtina kuo greičiau spręsti FNTT pertvarkos ir jų vadovų grąžinimo į darbą klausimus. „Vyriausybė turi išsiaiškinti posėdyje, kas darytina po to, kai ministras neįvykdė praėjusio posėdžio nutarimo sustabdyti konkursą (dėl FNTT vadovo pareigų – aut. past.). O bendriausia prasme, manau, kad yra poreikis Vyriausybei ištaisyti tą klaidą, tą neteisingumą, žinoma, teisėtais būdais, niekas nesako, kad kokiomis nors neteisėtomis priemonėmis, mes sutinkame, kad viskas turi būti sprendžiama teisiškai“, – komentavo jis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų