Incidentas užfiksuotas šių metų vasario 7 d. apie 22.20 val., bute, kuriame pora gyveno. Būdama apsvaigusi nuo alkoholio (nustatytas 2,36 promilių girtumas), gindamasi nuo pavojingo sugyventinio S. G. elgesio, bet peržengdama būtinosios ginties ribas, moteris tyčia dūrė jam peiliu du kartus į pilvą.
Taip buvo pažeisti nukentėjusiojo vidaus organai. Medicinos ekspertai sužalojimus įvertino kaip sunkų sveikatos sutrikdymą.
Pabrėžė vyro pavydą
Kaltinamoji, apklausiama teismo posėdyje, pabrėžė, kad savo kaltę pripažįsta ir labai gailisi. Ji paaiškino, kad įvykio dieną dirbo nuo 8 val. iki 17 val. Grįždama iš darbo namo, nusipirko alkoholio, eidama išgėrė porą gurkšnių.
Kai grįžo namo, jos sugyventinis S. G. (su kuriuo tuo metu gyveno ir vedė bendrą ūkį) buvo kambaryje, sėdėjo prie stalo. Jis jau buvo girtas, gėrė visą dieną, nes 0,7 talpos butelyje buvo likę nedaug alkoholio.
Anot moters, sugyventinis yra labai pavydus, pradėjo sakyti, kad ji buvo ne darbe, o kažkur kitur. Kaltinamoji išėjo į virtuvę, pasiėmė butelį ir viena virtuvėje vartojo alkoholį. Tada sugyventinis atėjo į virtuvę, paėmė kaltinamajai už plaukų, nutempė ją atgal į kambarį ir pradėjo mušti.
Mušė visaip, daugiausia į galvą su kojomis, rankomis, nukentėjusioji gulėjo kambaryje ant grindų. Ten yra mažas staliukas (kurio aukštis yra apie 1 metras), kur visada guli peiliukas. Kaltinamoji nustūmė nukentėjusįjį, gulėdama šiek tiek pasikėlė, pasiėmė tą peiliuką ir vieną kartą įdūrė juo tuo metu prie jos buvusiam vyrui.
Po to sugyventiniui iš karto pradėjo bėgti kraujas, jis nustojo kaltinamąją mušti, atsigulė ant lovos, o kaltinamoji iš karto iškvietė greitąją pagalbą. Atvažiavusi greitoji iškvietė policiją ir nukentėjusįjį išvežė į ligoninę.
Sugyventinis jai sakė nesakyti, kad tai ji jį sužeidė. Kai policija atvažiavo, ji iš pradžių neprisipažino, nes sugyventinis taip jai patarė, bet po to ji pasakė, kad čia jos darbas. Kaltinamoji nurodė, kad sugyventinis yra labai pavydus, kai jis išgeria, ją muša, bet taip būna ne kiekvieną dieną.
Per 25 bendro gyvenimo metus, policiją yra kvietusi gal porą kartų. Paskutinis konfliktas buvo gal prieš pusę metų. Kaltinamoji nurodė, kad byloje pareikštą civilinį ieškinį pripažįsta, šiuo metu žalos ar jos dalies nėra atlyginusi.
Daug ko neatsimena
Nukentėjusysis S. G. apklausiamas teismo posėdyje, nurodė, kad jis ir Asta P. gyvena kaip šeima nuo 1996 metų. Paskutiniu metu gyveno Vilniuje. Įvykio dieną nukentėjusysis buvo išgėręs beveik 0,7 litro degtinės, buvo labai girtas, todėl sunkiai atsimena aplinkybes.
Nukentėjusysis nurodė, kad kaltinamoji atėjo iš darbo, ji jau buvo šiek tiek išgėrusi, bet kartu su nukentėjusiuoju negėrė, nes jis jau buvo normaliai išgėręs. Tuo metu nukentėjusysis nebuvo sužalotas.
Vyras nurodė, kad įvyko konfliktas, kurio iniciatoriumi buvo jis pats. Nukentėjusysis nurodė, kad jis kažką pasakė kaltinamajai, ji – jam, gal jis paėmė ją už plaukų, gal sudavė jai smūgį į ranką, gal į galvą, ji paėmė peilį, vieną kartą tikrai dūrė, o antro karto nukentėjusysis neatsimena.
Nukentėjusysis pamatė, kad jam bėga kraujas, atsigulė ant lovos, pradėjo žarnos lįsti iš vidaus, kaltinamoji išsigando ir iškvietė greitąją, po to atvažiavo greitoji, policija, bet nukentėjusysis policijos nematė.
Vyras nurodė, jog jis nėra smurtautojas, gali kaltinamąją už rankos patampyti, bet taip būna nedažnai. Nukentėjusysis nurodė, jog per 25 gyvenimo su kaltinamąja metus, pora kartų gal buvo iškviesta policija dėl to, kad jis triukšmavo.
Jis paaiškino, kad dažnai vartoja alkoholį, apie 3 kartus per savaitę, dėl to kildavo konfliktų tarp jo ir kaltinamosios, nes ji atėjusi iš darbo pyksta, kad jis yra išgėręs, niekur nedirba, tačiau konfliktai baigdavosi tuo, jog jis eina miegoti, o ji užsiima savo reikalais.
Po įvykio jis atsiprašė kaltinamosios, nes jis buvo konflikto iniciatorius, sugundė ją tam veiksmui. Dėl dūrio atleido kaltinamajai.
Įkalinimo išvengė
Teismas Astą P. nusprendė pripažinti kalta dėl sunkaus sveikatos sutrikdymo. Jai skirta 2 metų laisvės apribojimo bausmė be intensyvios priežiūros.
Moteris įpareigota laisvės apribojimo laikotarpiu dirbti arba būti užsiregistravus Užimtumo tarnyboje.
Per dešimt mėnesių nuo bausmės vykdymo pradžios jis turės neatlygintinai išdirbti 80 valandų sveikatos priežiūros, socialinių paslaugų įstaigose ar nevalstybinėse organizacijose, kurios rūpinasi senyvo amžiaus asmenimis, neįgaliaisiais ar kitais pagalbos reikalingais žmonėmis.
Moteriai taip pat uždrausta laisvės apribojimo laikotarpiu vartoti alkoholinius gėrimus.
Taip pat nuspręsta Vilniaus teritorinės ligonių kasos civilinį ieškinį tenkinti ir priteisti Vilniaus teritorinei ligonių kasai iš Astos P. 4857 eurus turtinei žalai atlyginti.
Šis nuosprendis per 20 dienų nuo jo paskelbimo gali būti skundžiamas Lietuvos apeliaciniam teismui, skundą paduodant per Vilniaus apygardos teismą.