• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Pernai vasarą 20 Lietuvos savivaldybių pradėtas bandomasis pacientų pavėžėjimo į gydymo įstaigas modelis nuo liepos 1 dienos turėtų pradėti veikti visoje šalyje. Kokiais atvejais galima prašyti nemokamo pavežimo į gydymo įstaigą ir kas šia paslauga galės naudotis?

Pernai vasarą 20 Lietuvos savivaldybių pradėtas bandomasis pacientų pavėžėjimo į gydymo įstaigas modelis nuo liepos 1 dienos turėtų pradėti veikti visoje šalyje. Kokiais atvejais galima prašyti nemokamo pavežimo į gydymo įstaigą ir kas šia paslauga galės naudotis?

REKLAMA

Nors iki šiol pacientų pavėžėjimu kiekviena savivaldybė iš esmės rūpinosi atskirai, didžiąją dalį šių paslaugų nuo liepos perima Greitosios medicinos pagalbos (GMP) tarnyba. 

Kaip nurodo Sveikatos apsaugos ministerija (SAM), savivaldybių lygmens pavėžėjimui priskirtas tik hemodializuojamų pacientų pavėžėjimas, o visais kitais atvejais pavėžėjimas yra priskiriamas valstybės lygmeniui.

Kas galės gauti paslaugą?

Pavėžėjimo paslaugą galės gauti asmenys, kuriems nustatytas 55 proc. ar mažesnis darbingumo lygis, neįgalumo arba specialiųjų poreikių lygis, ir kurie turi teisę į priemokas už kompensuojamuosius vaistus dėl nepakankamų pajamų.

REKLAMA
REKLAMA

Taip pat ji bus teikiama judėjimo sutrikimų turintiems asmenims, 75 metų ir vyresniems žmonėms, kurie turi teisę į priemokas už kompensuojamuosius vaistus dėl nepakankamų pajamų.

REKLAMA

Užsakyti pavėžėjimo paslaugą gali ne tik pats pacientas, bet ir jį lydintis asmuo, socialinis darbuotojas, šeimos narys, sveikatos priežiūros specialistas ar kitas žmogus.

Pavėžėjimas skirstomas į dvi rūšis: nespecializuotą ir specializuotą. Pastarojo pavėžėjimo metu dalyvauja medicininį išsilavinimą turintis asmuo. Tai reiškia, kad pavėžėjimo paslauga teikiama greitosios medicinos pagalbos automobiliu, jo metu yra stebima paciento būklė. Nespecializuoto pavėžėjimo metu medikas pacientų nelydi. Tad šitoje rinkoje turėtų atsirasti išorės tiekėjai.

REKLAMA
REKLAMA

Kaip užsisakyti pavėžėjimo paslaugą?

Norėdami gauti pavėžėjimo paslaugą, žmonės turi kreiptis telefonu 1808. Už pavėžėjimo organizavimą bus atsakinga nacionalinė GMP tarnyba, kuri ir išsiaiškins, kokią pavėžėjimo paslaugą – specializuotą ar nespecializuotą – reikia suteikti.

Pavėžėjimo paslaugos operatorius, patikrinęs, ar pacientas turi teisę gauti paslaugą, skiria jo poreikius atitinkančią transporto priemonę, suderina pavėžėjimo laiką. Pavėžėjimo paslauga yra planinė, ją užsakyti rekomenduojama ne vėliau nei prieš dvi darbo dienas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Užsakyti pavėžėjimo paslaugą gali ne tik pats pacientas, bet ir jį lydintis asmuo, socialinis darbuotojas, šeimos narys, sveikatos priežiūros specialistas ar kitas žmogus. Kartu su pacientu užsakytu transportu gali vykti ir jį lydintis asmuo ar net šuo vedlys. 

Planuojama, kad ateinančiais metais nespecializuoto pavėžėjimo paslaugoms finansuoti reikės 7,13 mln. eurų, o specializuoto – 8,79 mln. eurų. Taip pat skaičiuojama, kad šių paslaugų poreikis ilgainiui augs, todėl ir lėšų tam reikės daugiau.

Priklausys ar ne, taip ir neaišku.
Turės galės tie kurie pamirs o visi kiti patys sau duobe išsikasti privalės
Žadėjo kalnus, o kai pažadus reikia tęsėti gavosi šnipštas Tai ką sakykit daryti žmogui neturinčiam automobilio ir negalinčiam pėsčiomis net į stotį nueiti .Ir vėl gyvulių ūkis, ir vėl tik tiems, kurių pajamos nesiekia tam tikro dydžio. Tai ką daryti žmogui, kuris dirbęs 50 metų ir gaunantis didesnę nei vidutinę pensiją, už viską susimokantis ir už šildymą ir už vandenį ir už renovaciją tai dar ir socialinės paramos centrui , kad nuvažiuoti pas gydytoją turi mokėti tris kart didesnę kainą nei iš tiesų kainuoja važiuojant nuosavu automobiliu.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų