Ministerija artimiausiu metu ketina kreiptis į Panevėžio rajono savivaldybę, prašydama panaudos būdu suteikti patalpas.
„Tikimės, kad rugpjūčio pabaigoje Panevėžio rajono savivaldybės taryba pritars patalpų skyrimui. Darbuotojai į centrinę būstinę turėtų keltis palaipsniui iki 2019 m. Čia dirbs apie 150 žmonių. Tai ženkli paskata regionui, kuriame nuolatos mažėjo gyventojų“, – sako Aplinkos ministras Kęstutis Navickas.
Pranešime spaudai sakoma, kad centrinės būstinės įkūrimas Panevėžio rajone prisidės ne tik prie paties rajono, bet ir Panevėžio miesto ekonominio gyvybingumo skatinimo, kadangi dalis darbuotojų, tikėtina, įsikurs Panevėžyje. Panevėžio rajonas pasirinktas ir dėl puikaus susisiekimo su Vilniumi ir Kaunu.
Valstybės įmonė „Valstybinių miškų urėdija“ veiks teritoriniu pagrindu. Įmonė turės ne mažiau kaip 25 regioninius padalinius su girininkijomis. Visos dabartinės girininkijos bus ne tik išsaugotos, bet ir stiprinamos.
Anksčiau skelbta, kad valstybinė įmonė turėtų vadintis „Lietuvos valstybiniai miškai“, jos centrinės būstinės vieta nebuvo pasirinkta.
Prezidentė Dalia Grybauskaitė liepos viduryje pasirašė Seimo kiek anksčiau priimtas Miškų įstatymo pataisas, numatančias daug ginčų visuomenėje sukėlusią urėdijų pertvarką.
Valdantiesiems „valstiečiams“ pažadėjus opozicijoje esantiems konservatoriams grąžinti pridėtinės vertės mokesčio (PVM) lengvatą šildymui, Seimas liepos pradžioje priėmė urėdijų reformą numatančias Miškų įstatymo pataisas. Seimas nutarė panaikinti Generalinę miškų urėdiją, o miškus valdyti leido vienai ar daugiau įmonių, jų skaičių nustatant Vyriausybei. Pastaroji siūlo įsteigti vieną įmonę vietoje 42-jų urėdijų.
Tikimasi, kad po reformos finansinė grąža valstybei bus maždaug ketvirtadaliu didesnė - kasmet būtų sutaupoma 10 mln. eurų įmonės ir iki 3 mln. eurų valstybės biudžeto lėšų.