„Nekovinių dronų operatoriai po tam tikrų infrastruktūrinių sprendimų Vilniuje ieško, kur galėtų būti treniruočių trasos. Žinau, kad kai kuriuos variantus yra pasiūlęs Vilniaus rajonas, mes Vilniaus mieste irgi paieškosime dronų trasų galimybių“, – Eltai teigė L. Kasčiūnas.
NSGK pirmininkas pabrėžia, kad būtų galima ir sistemiškiau pasižiūrėti į dronų operatorių rengimą. Pasak jo, viena iš galimybių galėtų būti dronų operatorių mokymo centro įrengimas.
„Gal reikia mąstyti apie tam tikrą „dronų regitros“ sukūrimą, kurioje instruktoriai galėtų apmokyti dronų operatorius, kad būtų galima išmokti valdyti dronus“, – svarstė L. Kasčiūnas.
ELTA primena, kad Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas (NSGK) sausio pradžioje aptarė bepiločių orlaivių sistemų vystymą Lietuvoje. Pasak susitikime dalyvavusio krašto apsaugos viceministro Žilvino Tomkaus, tam kasmet planuojama skirti 30 mln. eurų.
NSGK pirmininkas Laurynas Kasčiūnas teigia, kad jau dabar egzistuoja potencialas smarkiai plėsti kovinių FPV (angl. first-person view – pirmojo asmens vaizdo) dronų gamybą Lietuvoje. Taip pat, anot jo, planuojama, kad kitame Valstybės gynimo tarybos (VGT) posėdyje bus apsvarstoma dronų gamybos plėtra ir integracija į kariuomenę ne tik žvalgybinėje rolėje
Savo ruožtu krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas teigia, kad Lietuva šių metų pabaigoje ar ateinančiųjų pradžioje galėtų pradėti masinę lietuviško dizaino ir komplektacijos kovinių dronų gamybą. Ministras pabrėžia, kad visi šių dronų komponentai būtų surinkti ir pagaminti Lietuvoje.