Kaunietė Vaclova, savo vyrą palaidojusi Petrašiūnų kapinėse esančiame kolumbariume sako, jog kremuoti ar ne artimojo kūną, ilgai nesvarstė. Moteris sako pagalvojanti ir apie pelenų saugojimą netradicinėje vietoje, ten, kur kyla malonūs prisiminimai. Tačiau bažnyčia tokiam sprendimui nepritaria ir sako, jog žmonių pelenai turi būti laikomi sakralioje vietoje.
„Iš tiesų net ir kremuoti palaikai jie laidojami kapinėse arba tam skirtoje vietoje, kartais būna ar bažnyčių kriptose. Tai vėl žmogus, išlieka jo atminimas, pagarba jam ir ženklas jo gyvenimo, o tas kažkoks išbarstymas virš pievos, ar kur šuniukai laksto, ar kur dar kažkas atsitinka, tai man atrodo, kad yra nepagarba tam žmogui ir jo atminimui ir jis vertas, kad būtų atmenamas ir paliekamas ženklas jo gyvenime“, - sako Kauno arkivyskupas Lionginas Virbalas.
Kauniečiai sako, kaip pasielgti su artimojo palaikais, turi nuspręsti kiekvienas. Kai kurie iš jų peikia šiuo metu Petrašiūnų kapinėse esančius kolumbariumus ir teigia, jog gerai bet kur, tik ne čia.
Laidojimo įmonių atstovai sako, jog žmonės dažnai nori nors dalelę palaikų pasilikti namuose, nors nuo tokio sprendimo ir yra atkalbinėjami, o tam yra net specialiai pritaikytos mažos urnos. Na, o labiau tikintys gyventojai vis dar pasisako už tradicinį palaikų laidojimą ir teigia, apie kremavimą, o juo labiau palaikų laikymą ne kapinėse, negalėtų net pagalvoti.
Nors bažnyčia draudžia pelenus barstyti jūroje ar kur kitur - tai vis labiau pasaulyje populiarėjanti tendencija. Žmonės imasi naujų būdų, kaip netradiciškai atsisveikini su anapilin išėjusiu artimuoju.