Šį kartą žemės palydovas bus 14 procentų didesnis ir 30 procentų ryškesnis, nei įprasta pilnatis.
Mėnulis pasieks galutinį tašką, kuomet jis labiausiai priartėja prie žemės, kitą kartą tai bus tik lapkričio 25 dieną, 2034 metais, todėl tikrai nenorėtumėte pražiopsoti tokio reginio.
Kodėl mėnulis bus toks didelis?
Tokį didelį mėnulį galime pamatyti, dėl netaisyklingos jo formos, tai – retas reiškinys.
„Mėnulis yra netaisyklingos formos, todėl yra jo didžiausias priartėjimo taškas ir mažiausiais, šias kelias pilnatis bus didžiausias, todėl jis bus didelis. Tikėkimės, kad pragiedrės ir pamatysime kažką“, – kalbėjo sinoptikas Naglis Šulija.
Kuomet mėnulis priartėja arčiausiai žemės, trys pilnatys iš eilės būna didžiulės.
„Tris kartus iš eilės sutampa taip, kad tos pilnatys būna artimiausiam taške prie žemės. Dėl to mėnulis yra didesnis, o jei dar jis prie horizonto arti, tai iš viso labai rimtas“, – kalbėjo N. Šulija.
Orai bus palankūs
Pirmadienio naktį orai tikėtina bus palankūs dangaus stebėjimams.
„Tikėtina, kad dangaus stebėtojai spės pasinaudoti keliais pasirodžiusiais dangaus pragiedruliais ir pamatyti naktinį dangų“, – kalbėjo N. Šulija.
Lapkritį galima pamatyti ir kitų dangaus kūnų
Lapkritį danguje galima pamatyti krentančių žvaigždžių srautą, bet dėl ši darganų, jį pamatyti sunku.
„Kadangi aš esu naktinio dangaus, žvaigždžių stebėtojas – tai man per kelis metus dar neteko pamatyti Leonidų žvaigždžių srauto. Lapkričio naktimis – galima pamatyti žvaigždžių lietų“, – kalbėjo sinoptikas Naglis Šulija.
Orai pamatyti kitų dangaus kūnų neleis. Kitą savaitę orų situacija pasikeis. Žiemiškus orus pakeis rudeniški. Naktimis bus ir + 2 – 5 laipsniai, dienomis bus + 3 – 6 laipsniai. Mus nuklojęs sniegas antradienį ims pamažu tirpti taip sugrąžindamas mums įprastą rudenį, su šlapdriba bei lietumi.