• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Už šienavimą permokanti Šiaulių miesto valdžia netrukus ketina rankas tiesi į verslininkų kišenes.

REKLAMA
REKLAMA

Po kritikos audros už apleistus žaliuosius plotus Šiaulių valdžia nepraėjus nė mėnesiui suskato žolę pjauti antrąkart. Tačiau nuogąstaujama, kad po tokio parodomojo operatyvumo prieš krepšinio čempionatą miestas apskritai gali likti nešienautas.

REKLAMA

Miesto valdžia ketina apeliuoti į patriotinius miesto verslininkų jausmus, nors šiemet numatytų pinigų galėtų užtekti žolę mieste nupjauti tris keturis kartus.

Centre – jau penktą kartą

Savivaldybės konkursą laimėjusios bendrovės „Šiaulių apželdinimas“ direktoriaus Vido Klepšio žodžiais, bendrovės darbininkai žolę nupjovė Architektų gatvėje, o dabar darbuojasi Tilžės gatvėje.

REKLAMA
REKLAMA

Direktorius negali pasakyti, kiek kartų mieste dar bus pjaunama žolė, nes užsakymus gauna iš Savivaldybės. O jie skiriasi. Pavyzdžiui, bus šienaujami ne visi parkai, kuriuose žolę darbininkai pjovė praėjusį mėnesį, nes kai kurioms teritorijoms skiriamas didesnis dėmesys. Pavyzdžiui, Prisikėlimo aikštėje, Savivaldybės skverelyje, žolė pjaunama gal jau penktą kartą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kiek kartų pjaus žolę miesto parkuose, bendrovės „Šiaulių apželdinimas“ direktorius V. Klepšys atsakyti negalėjo. Ir negalėjo garantuoti, ar visi parkai bus šienaujami vienodai.

Kreipsis į verslininkus

Bendrovės „Šiaulių apželdinimas“ direktorius V. Klepšys sako pas Šiaulių merą Justiną Sartauską išgirdęs, kad miesto biudžetas nesurenkamas, todėl prieš krepšinio čempionatą gali būti kreipiamasi į verslininkus, kad šie prisidėtų prie miesto tvarkymo.

REKLAMA

Tačiau ar iš tiesų miestas toks nuskurdęs, kad švarą gali garantuoti tik verslininkų bei gyventojų patriotizmas?

Domintis, kiek mokama už žolės pjovimą, kyla abejonių, ar rangovams paprasčiausiai nepermokama.

Kiek kainuoja nupjauti žolę

Kiekvienais metais apie hektarą miesto parko nupjauna šiemet į Šiaulių miesto tarybą išrinktas Artūras Visockas. Politikas skaičiuoja, kad jam šis malonumas kainavo apie septynis šimtus litų.

REKLAMA

Telefonu atlikta kainų apklausa parodė, kad maždaug už tokią sumą ar net pigiau galima privačiai nusisamdyti bet kurią aplinką tvarkančią įmonę.

Tačiau paaiškėjo, kad Šiaulių savivaldybė už žolės pjovimą moka net iki trijų tūkstančių litų už hektarą. Kodėl susidarė toks skirtumas?

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Užsakymas – neapibrėžtas

Paaiškėjo, kad konkursą skelbusi Šiaulių miesto savivaldybė sulygo ne galutinę paslaugos kainą (tarkime, visas teritorijas nupjauti tris kartus), o vieno hektaro kainą. Savaime suprantama, kad konkursų dalyviams toks neapibrėžtumas neleidžia planuoti savo darbų – kiek ir kokios technikos įsigyti, kiek darbuotojų samdyti ir pan., todėl konkursai didelio pretendentų dėmesio nesulaukia.

REKLAMA

Dar praėjusį mėnesį Šiaulių miesto tarybos Miesto ūkio ir plėtros komiteto posėdyje pastebėta, kad miestą skaidant į mažesnes teritorijas konkurencija dar labiau padidėtų, nes pretenduoti galėtų ir mažos įmonės. Viena iš tokių Šiaulių savivaldybei jau pateikė pasiūlymą.

REKLAMA

Kainos skiriasi

Ar prie Šiaulių miesto savivaldybės, Centriniame ar kitame parke auganti kiaulpienė gali kainuoti brangiau už tą, kuri žaliuoja prie kurios nors gatvės? Pasirodo, Šiauliuose – įmanomi ir tokie stebuklai. Ir nors žolė parke lygiai tokia pat kaip ir šalia bet kurios miesto gatvės, kainos jai nupjauti nustatytos skirtingos. Pavyzdžiui, ieškant pjovėjų privačiai pastarieji pernelyg nesigilina, kurioje miesto vietoje reikės pjauti žolę, tačiau sutartyje su „Šiaulių apželdinimu“ parko žolė įvertinta maždaug septyniais šimtais litų, o kitose miesto teritorijose – tris kartus brangiau. Kitaip tariant, už parko įkainius žolė galėtų būti pjaunama ne vieną, o tris kartus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Galėtų pjauti dažniau

Už miesto biudžeto pinigus pjaunama žolė ne visame mieste, o tik Savivaldybės pasirinktuose plotuose. Šių plotų – apie pora šimtų hektarų. Daugiabučių namų kvartaluose esantys žalieji plotai neįskaičiuojami, anot miesto vadovų, – tai miestiečių reikalas. Nors dauguma aplink daugiabučius esančių teritorijų priklauso Savivaldybei, miesto valdžia linkusi tai nutylėti ir apeliuoja į miestiečių sąmoningumą. Tačiau miesto valdžia galėtų šienauti didesnes teritorijas arba tai daryti dažniau.

Šiemet miesto žaliesiems plotams skirta apie pusė milijono litų, panašiai kaip ir pernai. Tad nesunku suskaičiuoti, kad mokėdama už žolės pjovimą vienodai visame mieste valdžia visas teritorijas galėtų nupjauti tris ar net keturis kartus per vasarą.

Mykolas DEIKUS

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų