• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Šalies pieno gamintojai, nepatenkinti pieno supirkimo kainomis, birželio 27-ąją nuo 11 val. išdalys vilniečiams 20 tonų tikrai kaimiško, žalio, atšaldyto ir išfasuoto pieno, rašo „Respublika“.

REKLAMA
REKLAMA

Vakar Kaune, Žemės ūkio rūmuose (ŽŪR), posėdžiavusi pieno gamintojų akciją organizuojanti darbo grupė patvirtino, jog užvakar kreipėsi į Vilniaus miesto savivaldybę, kad išduotų Nepriklausomybės aikštėje numatytai akcijai leidimą.

REKLAMA

Tikimasi, kad Vilniaus miesto savivaldybė šiandien arba ateinantį trečiadienį nuspręs, ar duoti leidimą žemdirbių akcijai.

Reikalaus pridėti 10 proc.

Planuojama, kad akcijoje dalyvaus 1,5 tūkstančio žemdirbių. Bus kviečiami seimūnai, ministrai, pieno perdirbimo įmonių, Vartotojų gynimo asociacijos vadovai.

REKLAMA
REKLAMA

Akcijos dalyviai reikalaus nuo liepos 1-osios padidinti pieno supirkimo kainas mažiausiai 10 proc. Jei reikalavimas nebus įvykdytas, bus imamasi radikalesnių veiksmų. Žadama tyliai vaikštinėti Vilniaus pėsčiųjų perėjomis ir trukdyti mašinų eismui.



ŽŪR pirmininkas pritaria, bet apgailestauja

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Darbo grupės pasitarimas vakar dvi valandas vyko už uždarų durų.  Pusvalandžiu anksčiau išskubėjęs ŽŪR pirmininkas Bronius Markauskas teigė, kad ne jis yra akcijos iniciatorius. „Aš dalyvavau pasitarime kaip ŽŪR pirmininkas. Kalbėkitės su Lietuvos pieno gamintojų asociacijos pirmininku Jonu Vilioniu ir su kitais grupės nariais“, - aiškino B.Markauskas.

REKLAMA

B.Markauskas teigė suprantantis pieno gamintojų reikalavimą padidinti jų produkcijos supirkimo kainą. „Tai nėra politinė akcija. Ekonominė krizė visai atsitiktinai sutapo su Seimo rinkimų metais. Nors gegužę pieno supirkimo kainos buvo apie 10 proc. didesnės nei pernai gegužę, pabrango degalai ir kitos išlaidos. Negalime laukti. Austrijos, Vokietijos, Švedijos ūkininkai ir pieno perdirbėjai pieno vertę pasidalija pusiau, po 50 proc. O Lietuvoje apie 70 proc. vertės tenka perdirbėjui. Vidutinis šviežio pieno riebumas - 4,2 proc., o prekybininkų pardavinėjamo pieno riebumas - jau apie 3,75 proc. Tokio pieno litras kainuoja 3 Lt, bet ūkininkui tenka tik 90 ct“, - piktinosi B.Markauskas.

REKLAMA

ŽŪR pirmininkas sakė suprantantis, kad pieno dalijimas dar labiau sunkina ūkininkų ekonominę ir šalies politinę situaciją. Tačiau, kaip guodėsi B.Markauskas, į akciją pakviestiems politikams nebus leidžiama politikuoti, kaltinti vieną ar kitą partiją.

„O Žemės ūkio ministerija labai nesidžiaugia, bet žiūri dalykiškai. Ragina apsieiti be akcijos, bet liguistai į ją nereaguoja“, - kalbėjo ŽŪR pirmininkas.



Išlaidas apmokės protestuotojai

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Akcijos darbo grupę sudaro J.Vilionis, B.Markauskas, Lietuvos ūkininkų sąjungos pirmininkė Genutė Staliūnienė ir Lietuvos žemės ūkio bendrovių asociacijos prezidentas, buvęs žemės ūkio ministras Jeronimas Kraujelis.

J.Vilionis anksčiau buvo siūlęs pilti pieną tiesiog į laukus ir srutų rezervuarus. Tačiau kiti grupės dalyviai nepritarė.

REKLAMA

Akcijos fondui atidaryta speciali banko sąskaita. Mat teks užsimokėti už transportą ir pieno išfasavimą. Pieno gamintojai prašomi pervesti nuo kiekvienos laikomos karvės po 1 Lt į banko sąskaitą. J.Vilionio duomenimis, prieš kelias dienas sąskaitoje jau buvo 9000 Lt. Į butelius išpilstytą pieną pateiks kooperatyvas „Lietuviškas pienas“. Likusį, neišfasuotą pieną dalys apie 10 sertifikuotų ūkių, turinčių veterinarijos tarnybos leidimus. „Kad vėliau mūsų nekaltintų, jog kas nors suviduriavo“, - paaiškino J.Vilionis.

Žmonės į akciją bus vežami savivaldybių autobusais. J.Vilionio teigimu, šienapjūtė jau baigiasi, todėl akcijai netrukdys.

Paklaustas, kas bus, jei akcija žlugs, J.Vilionis atšovė, kad tada bus aišku, ar kainų problema žemdirbiams iš tikrųjų rūpi.



Olava STRIKULIENĖ

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų