Nutarimą Seimui komisija pristatys birželio 25 dieną.
Komisiją sudaryta iš 12 parlamentarų – Rimo Andrikio, Juozo Bernatonio, Rasos Budbergytės, Arūno Gumuliausko, Irenos Haasės, Jono Liesio, Bronislovo Matelio, Laimutės Matkevičienės, Česlavo Olševskio, Jurgio Razmos, Audrio Šimo ir Petro Valiūno. Komisijai pirmininkavo P. Valiūnas.
Tam, kad būtų panaikintas Seimo nario imunitetas, už tai turi balsuoti ne mažiau kaip 71 Seimo narys.
„Už Lietuvą“
Ragindamas Seimą panaikinti P. Gražulio teisinę neliečiamybę, liberalas Eugenijus Gentvilas sakė: „Petrai, būk vyras, už Lietuvą, nieko baisaus nebus. Bakst ir viskas. Sėkmės teismuose“.
Savo ruožtu pats P. Gražulis tikino „turintis nemažai informacijos“, kad šią bylą prokurorui sukurpti esą liepė prezidentė Dalia Grybauskaitė.
Prašė panaikinti neliečiamybę
Generalinis prokuroras E. Pašilis antradienį kreipėsi į Seimą, prašydamas panaikinti Seimo nario Petro Gražulio teisinę neliečiamybę, nes šis piktnaudžiavo savo parlamentaro statusu, siekė neteisėtai paveikti Lietuvos ir Rusijos tarnautojus, pastariesiems skatino mokėti kyšius.
Generalinis prokuroras E. Pašilis prašo Seimo sutikimo patraukti buvusį „tvarkietį“ baudžiamojon atsakomybėn ar kitaip suvaržyti jo laisvę.
Piktnaudžiavo užimamomis pareigomis
„Surinkti duomenys leidžia manyti, kad P. Gražulis nuo 2015 metų gegužės 18 dienos iki 2017 metų vasario 13 dienos galimai piktnaudžiavo Seimo nario tarnybine padėtimi, dėl ko valstybė patyrė didelę žalą. Tyrimo metu surinkti duomenys leidžia manyti, kad nurodyti laikotarpiu P. Gražulis aktyviai veikė vienos UAB interesais ir darė tai siekdamas turtinės naudos“, – Seime kalbėjo E. Pašilis.
Anot generalinio prokuroro, P. Gražulis telefonu prašė Valstybinės maisto ir veterinarinės tarnybos (VMVT) direktoriaus patarti, ar duoti kyšį Rusijos pareigūnams, kartu nuvykti, susitikti ir pasikalbėti su Rusijos Federacijos Veterinarinės ir fitosanitarinės priežiūros federalinės tarnybos Kaliningrado srities vadovu, siekiant išvengti tikėtino draudimo nurodytai bendrovei eksportuoti produkciją į Rusiją ir Baltarusiją.
Be to, tyrime surinkta medžiaga rodo, kad kartu su minimos įmonės komercijos direktore P. Gražulis 2015 metų liepos mėnesį nuvyko į Kaliningradą ir asmeniškai susitiko su Rusijos Federacijos Veterinarinės ir fitosanitarinės priežiūros federalinės tarnybos Kaliningrado srities vadovu, su kuriuo susitarė dėl šio pareigūno veikimo minėtos bendrovės interesais.
2015 metų rugpjūtį P. Gražulis prašė VMVT direktoriaus duoti nurodymą VMVT Kauno skyriaus viršininkui išduoti sertifikatą tos pačios bendrovės eksportuojamai produkcijai.
„Seimo narys P. Gražulis sistemingai ilgą laiką, pasinaudodamas savo, kaip aukščiausios valdžios atstovo, statusu ir įtaka, menkino užimamų pareigų prestižą, Seimo autoritetą, formavo neigiamą visuomenės nuomonę apie Seimą, Seimo narius, vadovavosi savo asmeniniais interesais, demonstravo nepagarbą Konstitucijai, pažeidė joje įtvirtintus principus, taip sulaužė Seimo nario priesaiką ir dėl to valstybė patyrė didelę neturtinę žalą“, – Seime kalbėjo E. Pašilis.
Pažeidė Konstituciją
E. Pašilis nurodo, kad P. Gražulis pažeidė kelis Konstitucijos straipsnius, tarp jų nuostatą, kad Seimo narys negali gauti jokio kito atlyginimo, išskyrus atlygį už kūrybinę veiklą. Taip pat – Seimo statutą, draudžiantį naudoti parlamentaro mandatą ne pagal paskirtį, bei valstybės politikų elgesio kodeksą.
Teisėsaugos duomenimis, Seimo narys padėjo tvarkyti bendrovei „Judex“ problemas dėl kontroliuojančių tarnybų nustatytų pažeidimų, tuo pačiu siekė ir gavo turtinės naudos: kelerius metus neatlygintinai naudojosi „Judex“ prabangiu automobiliu „Lexus“, bendrovės kuro mokėjimo kortelėmis, pirktais lėktuvų bilietais. Taip pat Seimo narys yra prašęs ir gavęs pinigų iš „Judex“.