„Nematyčiau čia didelės problemos dėl to, kad tas projektas nebuvo pasirinktas finansuoti. Manau, kad galėsime ieškoti kitų finansavimo šaltinių šitam projektui“, – pirmadienį žurnalistams sakė vadas.
„Jis („dronų sienos“ projektas – BNS) galbūt būtų daugiau orientuotas į regioninį bendradarbiavimą, regioninės sistemos sukūrimą“, – pridūrė jis.
R. Liubajevo teigimu, ES finansuoja kitus su bepiločių orlaivių, antidroninės sistemos įsigijimus.
BNS skelbė, kad Lietuva ir Estija negavo Europos Sąjungos (ES) finansavimo vadinamajai „dronų sienai“, skirtai saugoti valstybių pasienį.
Vidaus reikalų ministerijos teigimu, organizuojant VSAT darbą, dronai ir kitos inovatyvios technologijos pasikeitus saugumo situacijai regione yra būtinybė.
Kaip BNS informavo VSAT, finansavimo paraišką Briuselis atmetė kovo pradžioje.
Pernai gegužę tuometė vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė pranešė, kad regiono valstybės sutarė sukurti vadinamąją „dronų sieną“.
Tuomet ji BNS sakė, kad „dronų sienai“ valstybės naudotų bepiločius orlaivius stebėti pasienio ruožą, taip pat antidronines sistemas, kurios leistų stabdyti kontrabandai ir provokacijoms naudojamus dronus iš priešiškų valstybių. Ji nesiėmė vertinti, kada ši idėja bus realizuota.