„Laba diena, Mindaugai, su švente jus sveikinam. – Su švente. – Ar turite įrodymą, kad esate Mindaugas. – Taip. – Tai sveikiname jus, įteikiame jums vėliavą ir paprašysime jus sudalyvauti ceremonijoje.“
Klaipėdoje į Jono kalnelio salą renkasi Mindaugai ir jų artimieji. Kiekvienas šio vardo savininkas gauna ir po Lietuvos vėliavą. Kadangi šiemet uostamiestis mini savo 770-ąjį gimtadienį, kilo mintis į vieną vietą surinkti 77 Mindaugus.
„Aš tikiu, kad mes būtume surinkę ir 770 Mindaugų, Bet gal visgi per išeiginę dieną kažkur išvykę, bet žinau, kad mes 77 simboliškai šiandien vis teik turėsim“, – kalbėjo renginio organizatorius Arūnas Peštenis.
Ir Mindaugai šį kvietimą išgirdo. Štai kiek jų susirinko. Karališkas vardas vienija daugybę skirtingų žmonių. Jų susirinko net daugiau nei 77.
„Na, sako, tinka man tas vardas. – Pagal ūgį? – Pagal ūgį, pagal formas. Garbingai nešioju“, – sakė varduvininkas Mindaugas.
„Kaip tėvai davė šį vardą, žinot istoriją? – Ne, nežinau, nesidomėjau niekada, gal toks laikotarpis buvo, daug Mindaugų, 81-ieji metai tai ir klasiokų daug Mindaugų iš tikrųjų“, – kalbėjo dar vienas varduvininkas.
„Kadangi kaimynas Kretingoj buvo vykęs toks vyrukas vardu Mindaugas, tai mama mane irgi nusprendė pavadinti Mindaugu, Lietuvos karaliumi“, – sakė dar kiras Mindaugas.
„Net nesitikėjau būti Mindaugu.Mindaugas ir Mindaugas.“
„Kaip susipažinot, sakykit. – Su baikeriais. – Kaip sureagavot sužinoję, kad esat abu Mindaugai? – Tai gerai sureagavom, bendrai sueinam ta proga, tokia proga graži.“
Įvairaus amžiaus Mindaugus atlydėjo jų artimieji. Jie dalijasi įspūdžiais, koks gyvenimas su šio vardo savininkais, o tėvai pasakoja, kodėl vaikams išrinko karališką vardą.
„Mes grynakraujai lietuviai žemaitėliai. Karalius Mindaugas – istorija. Ir kada vienintelis jis gimė vienturtėlis, tik tas buvo numatytas vardas“, – sakė Mindaugo mama Jadvyga.
„Lietuviškas vardas ir kad stiprių vardų ir stiprių vyrų būtų Lietuvoje“, – kalbėjo kito Mindaugo mama Gitana.
„Lietuviškas vardas, pavardė prasideda nuo „m“ raidės, vardas irgi turi būti nuo „m“ raidės“, – pastebėjo Mindaugo Masiulevičiaus tėtis Žilvinas.
„Ar mama pasakojo, kodėl Mindaugu pavadino? Ne? Mama? – Ieškojom trumpo lietuviško vardo. Gavosi ilgas“, – sakė kalbinami sūnus ir mama Mindaugas ir Laima.
„Jeigu tekėti, tai už karaliaus“, – sakė Mindaugo žmona Aistė.
Visi Mindaugai bei jų artimieji su tūkstančiais kitų lietuvių visame pasaulyje šiandien gieda ir mūsų šalies himną.