Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato duomenimis, 1991 metais gimusi moteris į policiją kreipėsi 4.12 valandą ir pranešė apie nugriuvusį vieno aukšto mūrinį namą. Apie įvykį informuota greitosios medicinos pagalbos ir priešgaisrinės apsaugos tarnybos, išsiųstos policijos pajėgos.
Policijos pareigūnams nuvykus į Nausėdžių kaimą, juos pasitiko pranešėja, kuri teigė, kad nugriuvo kultūros namų priestatas ir ji gali tai parodyti, teigė, kad po griuvėsiais gali būti jos vyras.
Patikrinus informaciją, paaiškėjo, kad pranešimas melagingas. Moteriai nustatytas 1,92 promilės girtumas, jai teks atsakyti už žinomai melagingą specialiųjų tarnybų iškvietimą. Pradėta administracinė teisena, policija pateiks ieškinį nuostoliams atlyginti.
Žinomai melagingas priešgaisrinės apsaugos, policijos, greitosios medicinos pagalbos ir kitų specialiųjų tarnybų iškvietimas užtraukia baudą nuo 86 iki 173 eurų arba administracinį areštą iki 30 parų.
Skambinimas pagalbos telefono numeriais, žinant, kad nėra pagalbos poreikio, – užtraukia įspėjimą arba baudą nuo 86 iki 144 eurų arba administracinį areštą nuo 15 iki 30 parų.
Jei pranešimas sukelia sunkesnių padarinių, galima baudžiamoji atsakomybė dėl melagingo pranešimo apie visuomenei gresiantį pavojų ar ištikusią nelaimę, už ką numatyta bauda arba areštas, arba laisvės atėmimas iki dviejų metų.
Policija pastebi, kad melagingų pranešimų daugėja. Vien Biržų rajono policijos komisariato pareigūnai šiemet surašė 34 administracinio teisės pažeidimo protokolus dėl melagingų iškvietimų. 25 pažeidėjams pateikti ieškiniai nuostoliams atlyginti.
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.