Apie tai jis užsiminė žurnalistams Kazlų Rūdoje, komentuodamas, ar aplinkos ministras Kęstutis Mažeika tinkamai valdo situaciją aplinkosaugoje.
„Aš nenoriu sakyti, kad šitas ministras nesistengia, nieko nedaro ir, taip sakant, žvelgia, kaip viskas blogai jo ūkyje. Ne, jis mėgina daryti, kol kas ne viskas gerai sekasi. Kol kas mėginama spręsti tik tam tikrų asmenų klausimus, aš kalbu Aplinkos apsaugos departamento vadovą – to yra per maža“, – sakė G. Nausėda.
„Pirmiausia turi trūkinėti tie ryšiai, kurie šiuo metu yra susiformavę tarp jo pareigūnų ir vietos verslo, kurie suteikia galimybę atsirasti tokiems labai blogiems ir labai netoleruotiniems dalykams kaip „Grigeo“ skandalas Klaipėdoje“, – pridūrė jis.
BNS paklausus, ar apie tokius ryšius turima įrodymų, prezidentas atsakė, kad kol kas jie nėra šimtaprocentiniai.
„Aš negaliu teigti konkrečiai apie tai, kol neturiu šimtaprocentinių įrodymų“, – teigė šalies vadovas.
Jis taip pat pridūrė, kad tokių „užslėptų bombų“ kaip Klaipėdoje gali būti ir daugiau.
„Deja, neturiu jokių garantijų, kad tokių užslėptų bombų mes Lietuvoje neturime daugiau – veikiausiai jų yra ir daugiau, tik galbūt ne tokio masto, bet dėl to džiaugtis turbūt nereikėtų“, – tvirtino G. Nausėda.
Jis anksčiau yra sakęs, kad Aplinkos apsaugos departamentui būtinos reformos iš esmės.
Departamentas pastaruoju metu sulaukė kritikos dėl to, kad kartono gamybos įmonė ,,Grigeo Klaipėda“ į Kuršių marias, kaip įtariama, ne vienerius metus leido nevalytas nuotekas.
Be kita ko, pora aplinkosaugos pareigūnų įtariami ir Alytuje esančios padangų perdirbimo gamyklos „Ekologistika“ gaisro byloje.
Šiuo metu taip pat teisėsauga atlieka tyrimą ir dėl galbūt netinkamai atliktų Panevėžio aplinkosaugininkų veiksmų tiriant sausio pradžioje Utenos rajono politiko Jono Slapšinsko nušautos stumbrės atvejį.