Lietuvos vadovas joje didžiausią dėmesį ketina skirti geopolitiniams ir saugumo iššūkiams, globaliam ir kolektyviniam atsakui į tebesitęsiančią Rusijos agresiją Ukrainoje, informavo Prezidentūra.
Jis taip pat akcentuos, kad turi būti taikoma atsakomybė už karo ir agresijos nusikaltimus. Nuo Rusijos karo Ukrainoje pradžios 2022 metų vasarį Lietuva aktyviai remia idėją įsteigti Specialųjį tarptautinį tribunolą rusų nusikaltimams tirti.
JAV viešintis G. Nausėda jau dalyvavo JT ateities viršūnių susitikime. Kalbėdamas jame prezidentas pabrėžė būtinybę reformuoti Jungtines Tautas (JT) ir atkurti taisyklėmis grįstą tarptautinę tvarką.
Rusijai įsiveržus į Ukrainą, dalis ekspertų ir politikų kritikavo Jungtines Tautas dėl nepakankamo atsako į Kremliaus agresiją bei ragino jas reformuoti.
Maskva, naudodamasi savo padėtimi, kaip vienos iš penkių nuolatinių JT Saugumo Tarybos narių, reguliariai blokuoja pastangas priversti Rusiją atsakyti už karinius veiksmus kaimyninėje šalyje.
Lietuvos vadovas taip pat kalbės JT Saugumo Tarybos posėdyje dėl Ukrainos ir atviruose JT Saugumo Tarybos aukšto lygio debatuose „Lyderystė taikai“, „Ukraine Compact” iniciatyvos susitikime.
Tradiciškai numatytas Lietuvos, Estijos, Latvijos ir Lenkijos prezidentų susitikimas bei Baltijos valstybių vadovų pokalbis su JT generaliniu sekretoriumi Antonio Guterresu (Antoniju Guterišu).
G. Nausėda taip pat dalyvaus Jungtinių Amerikos Valstijų prezidento Joe Bideno (Džo Baideno) rengiamame kasmetiniame valstybių vadovams skirtame priėmime.
Be to, numatyta dvišalių susitikimų, lietuvių bendruomenės lankymas.