„Manau, kad tikrai yra pagrindo kvestionuoti šios komisijos sudarymo teisėtumą“, – penktadienį žurnalistams sakė G. Nausėda.
„Na, o tai, kas vyko komisijos darbo metu – tai apskritai sunkiai atlaiko kritiką, kadangi tai buvo panašu į Stalino komisiją, o ne į pranešėjo komisiją“, – aiškino jis.
Ketvirtadienį Seimo opozicinės partijos kreipėsi į KT, prašant įvertinti pranešėjo Tomo Gailiaus istoriją tyrusios laikinosios parlamentinės komisijos teisėtumą. Manoma, jog suformuojant laikinąją komisiją galimai buvo pažeista Konstitucija. Taip pat mažumos atstovai nurodo, jog tyrimo komisija viršijo savo įgaliojimus.
Tą pačią dieną parlamentas po pateikimo pritarė VSD pranešėjo komisijos išvadoms.
Išvadose yra teikiami siūlymai, susiję su atliktu parlamentiniu tyrimu. Seimas raginamas svarstyti dėl Žvalgybos kontrolierių įstatymo pakeitimų, suteikiant ombudsmenui teises ir pareigą atlikti kriminalinę žvalgybą atliekančių institucijų veiklos teisėtumo priežiūrą. Taip pat siūloma stiprinti VSD ir STT parlamentinę kontrolę, peržiūrėti parlamentinės kontrolės teisinė reglamentavimą, jog institucijos Seimui privalėtų pateikti visą reikalingą informaciją. Tarp rekomendacijų – ir raginimai užtikrinti Seimo vaidmenį skiriant ir atleidžiant VSD ir STT vadovus, jų pavaduotojus.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!