• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Paaiškėjus, kad Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda priklausė Komunistų partijai, trečiadienį TV3 laidoje „Dėmesio centre su Edmundu Jakilaičiu“ jis paaiškino, kodėl prieš rinkimus tokios informacijos nenurodė.

Paaiškėjus, kad Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda priklausė Komunistų partijai, trečiadienį TV3 laidoje „Dėmesio centre su Edmundu Jakilaičiu“ jis paaiškino, kodėl prieš rinkimus tokios informacijos nenurodė.

REKLAMA

Kandidatai į prezidentus dar prieš rinkimus turi atsakyti į tam tikrus Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) klausimus. Vienas jų – apie sąsajas su partijomis.

G. Nausėda jokių sąsajų su Komunistų partija nenurodė. Trečiadienį paaiškėjo, kad G. Nausėda dar 1987 m. įstojo į Komunistų partiją.

Savo ryšius su šia partija buvo nurodžiusi ir Dalia Grybauskaitė, ir Algirdas Brazauskas.

G. Nausėda sako prisimenantis anketą, kurioje tai buvo galima nurodyti.

„Pirmas puslapis – aiškiai viršuje nurodyta, kad privaloma pildyti. Antras puslapis – pasirinktinai, galite pildyti, galite nepildyti, ten buvo tikrai nemažai klausimų apie pomėgius, dar daug visokių klausimų. Kai kuriuos užpildžiau, kai kur neparašiau atsakymo nei taip, nei ne, tiesiog nieko nenurodžiau.

Laikiau tai Lietuvos Respublikos anketa. Natūralu ją laikyti datuota nuo 1990 m. kovo 11 d. Nuo kovo 11 d. tikrai jokiai partijai nepriklausiau. Galėjau, žinoma, nurodyti ir šitą partiją, aš to nepadariau. Tiesiog gal ši informacija būtų padėjusi daliai žmonių susidaryti kitokią nuomonę, bet nemanau, kad rinkimų rezultatas būtų buvęs kitoks“, – aiškina prezidentas.

REKLAMA
REKLAMA

G. Nausėda tikina jokių nurodymų nepažeidęs, nes klausimas nebuvo pažymėtas kaip privalomas.

Gitanas Nausėda prisiminė mamos komentarą įstojus į Komunistų partiją: „Durnas sprendimas“

Stojimas į Komunistų partiją buvo klaida, sako G. Nausėda. Vis dėlto, anot jo, šis sprendimas nėra niekaip susijęs su jo vėlesne politine ir profesine veikla.

REKLAMA

Apie tai prezidentas trečiadienį kalbėjo interviu TV3 laidai „Dėmesio centre su Edmundu Jakilaičiu“.

„Buvau toks žmogus, kuris norėjo savo gyvenimą pašvęsti mokslui, visus penkerius metus studijavau tikrai gerai, buvau pirmas kurse. Pagal to meto skirstymo sistemą galėjau rinktis tokią įmonę, kokią noriu.

Tačiau ketvirtam kurse galvojau, kad liksiu universitete ir sieksiu mokslinės karjeros. Kai pabaigiau, likau universitete, iš karto prasidėjo gundymai“, – aiškina G. Nausėda.

REKLAMA
REKLAMA

Anot jo, buvo žadėta, kad partija suteikia išskirtines galimybes.

„Galvojau, svarsčiau, kol galiausiai vis dėlto nusileidau įkalbinėjimams. Tai buvo vos ne rutininis dalykas. Kitą dieną po pasilikimo universitete prasideda viliojimas“, – prisimena jis.

Anot prezidento, grįžęs namo apie sprendimą jis papasakojo mamai, o ši tokiam sūnaus žingsniui nepritarė.

„Vaike, durnas sprendimas. Mes su ja ginčijomės, galiausiai, buvau ne tik pakankamai kvailas, bet ir užsispyręs. Sakau: mama, aš pradedu savo savarankišką gyvenimą ir sprendimas yra mano, prašau jį gerbti. Išsiskyrėme, vienas kitą be galo mylėjome, bet ta prasme likome su savo sprendimais“, – tikina G. Nausėda.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Kvailas, naivus, pavadinkime, kaip norime“, – priduria prezidentas.

Toliau, pasak G. Nausėdos, prasidėjo Sąjūdis. Jis tikina dalyvavęs Sąjūdžio mitinguose nuo pat 1988-ųjų.

„Aš tiesiog dingau iš tos partijos, Sąjūdis buvo visas mano gyvenimas, aš ten nieko nedariau, galvojau, kad kažkuriame etape manęs turėjo nepervesti į kitą kategoriją arba tiesiog išmesti“, – sako jis.

REKLAMA

Vėliau, anot prezidento, jis pasišventė ekonomisto karjerai ir laikėsi toliau nuo partijų.

„Kreipiuosi į visus žmones. Ar mano, kaip prezidento veikla, kažkuo jums asocijuojasi su tuo, ką aš padariau prieš 35-erius metus? Ar mano užsienio politika, santykiai su Rusija, mano pasisakymai Rusijos atžvilgiu yra dviprasmiški? Ar Ukrainos klausimu laikausi neaiškios pozicijos? Visa mano po to buvusi profesinė ir politinė veikla neturi nieko bendro su tuo, ką aš padariau 1987 m.“ – pabrėžia prezidentas.

REKLAMA

Nausėda priklausė Komunistų partijai

Prezidentas G. Nausėda priklausė Komunistų partijai (KP), valdžiusiai Lietuvą sovietinės okupacijos metais.

Prezidentūra BNS trečiadienį patvirtino, jog G. Nausėda į partiją įstojo 1988 metų gegužę, o prasidėjus Sąjūdžiui nedalyvavo jos veikloje.

Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžio iniciatyvinė grupė susikūrė 1988 metų birželio 3 dieną.

„Prezidentas Gitanas Nausėda į KP buvo priimtas 1988 m. gegužę. Dokumentai apie tai yra saugomi Valstybės archyve ir prieinami visuomenei. Prasidėjus Sąjūdžiui, G. Nausėda KP veikloje nedalyvavo“, – teigiama prezidento komunikacijos grupės atsakyme.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

2019 metais dalyvaudamas prezidento rinkimuose G. Nausėda Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) anketoje neatsakė į klausimą, kokios partijos, politinės organizacijos nariu yra arba buvo.

Anot Prezidentūros, šis klausimas buvo neprivalomoje užpildyti anketos dalyje.

Apie tai, kad G. Nausėda priklausė Komunistų partijai, feisbuke pirmasis paskelbė „Laisvės TV“ žurnalistas Dovydas Pancerovas.

REKLAMA

Iš jo skelbtų archyvinių dokumentų matyti, kad 1988 metų gegužės 20 dieną G. Nausėda tik pateikė prašymą įstoti į partiją, o partinis bilietas jam išduotas birželio 27 dieną.

G. Nausėda 1987 – 1989 metais buvo Vilniaus universiteto Ekonomikos fakulteto aspirantas.

2009 – 2019 metais prezidente buvusi Dalia Grybauskaitė nuo 1979 taip pat priklausė Komunistų partijai, o 1989 metais prisijungė prie nuo jos atskilusios Algirdo Mykolo Brazausko vadovaujamos Lietuvos komunistų partijos. Iš šios organizacijos ji išstojo 1990 metų birželį.

Apie priklausymą Komunistų partijai D. Grybauskaitė nurodė VRK anketose tiek 2009, tiek 2014 metais, kai dalyvavo prezidento rinkimuose.

O aš manau, kad būtum matęs prezidento postą kaip savo ausis.....ir dabar šitas faktas nulems - siūlau nebekandidatuoti , ponuli antrai kadencijai... nes nebešviečia. Ir ne tiek už stojimą į komunistų partiją, kiek už melavimą.....
tikrai butu kitoks, nes ponas ne butu tapes tuo kas dabar yra, apgailetina kaip apgavo zmones, ir dar ponas turi drasos kalbet apie kita kadencija, geda kad tokie asmenys vadovauja tevynei...
Nausėda - MELAGIS PREZIDENTAS
Nausėda - MELAGIS PREZIDENTAS
Nausėda - MELAGIS PREZIDENTAS. Tegul darosi charakiri.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų