Jis sakė besitikintis susitarti dėl griežtesnio reagavimo šią savaitę Briuselyje vyksiančiame ES lyderių susitikime.
Baltijos šalių ir Lenkijos vadovai svarstė patys vykti į Sakartvelą, kur po valdančiųjų pareiškimų apie stabdoma integraciją įsiplieskė protestai, tačiau G. Nausėda galiausiai pareiškė, jog dėl vizito turi būti sutarta Bendrijos lygiu.
Lietuva ir kitos Baltijos šalys taip pat yra įvedusios sankcijas Sakartvelo politikams ir pareigūnams, atsakingiems už protestų malšinimą jėga, ir ragina priimti sankcijas europiniu lygiu.
„Aš noriu, kad šiuo klausimu mes turėtumėme bendrą Europos poziciją. Deja, aš konstatuoju, kad šiuo metu mes tokios pozicijos neturime“, – antradienį BNS Taline sakė G. Nausėda, kalbėdamas apie vizitą į Sakartvelą.
„Aš tikiuosi, kad dar kartą mes galėsime šį klausimą aptarti štai netrukus įvyksiančiame Europos Vadovų Tarybos posėdyje Briuselyje, ir tikiuosi, kad visgi sugebėsime žengti didesnį žingsnį negu vien tiktai pasakyti, kad esame susirūpinę įvykių eiga Sakartvele“, – pridūrė jis.
„Šiandien to nepakanka“, – pareiškė prezidentas.
Nuo lapkričio 28-osios, kai Sakartvelo Vyriausybė pareiškė, kad iki 2028 metų sustabdys derybas dėl stojimo į ES, prie parlamento kasdien renkasi protestuotojai.
Spalį vykusiuose parlamento rinkimuose „Sakartvelo svajonė“ paskelbė pergalę, bet, opozicijos teigimu, šie rinkimai buvo klastojami.
Tokius teiginius parėmė ir dabartinė Sakartvelo prezidentė Salomė Zurabišvili, kuri paskelbė naujai išrinktą parlamentą ir vyriausybę neteisėtais ir pažadėjo likti poste, kol „Sakartvelo svajonė“ surengs naujus parlamento rinkimus.
Kol kas neaišku, kaip Vyriausybė reaguos į S. Zurabišvili atsisakymą atsistatydinti po to, kai gruodžio 29 dieną bus inauguruotas jos įpėdinis, praėjusią savaitę parlamento į prezidentus išrinktas valdančiajai partijai lojalus buvęs futbolininkas Micheilas Kavelašvilis.
Paklaustas, kas yra Sakartvelo prezidentas – S. Zurabišvili ar M. Kavelašvilis – G. Nausėda tvirtino, kad šalis juda „į priešingą pusę nuo demokratinės visuomenės“.
„Aš dabar tikrai nesiimsiu spręsti, nes duomenų apie rinkimus buvo pačių įvairiausių, ir spręsti, kas tikrai laimėjo, būtų sudėtinga, bet visiškai akivaizdu, kad Sakartvelas pasidalino į dvi dalis ir blogiausia, kad Sakartvelas ne tik savo retorika, bet ir savo veiksmais (...) akivaizdžiai juda į priešingą pusę nuo Europos Sąjungos“, – sakė Lietuvos prezidentas.
Pasak jo, ateitį su ES siejantis Sakartvelo jaunimas nesutiks su dabartine įvykių eiga.
„Jie tikrai turi teisę protestuoti, nes (...) „Sakartvelo svajonė“ pavogė jų svajonę“, – kalbėjo G. Nausėda.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!