Kaip pranešė Prezidentūra, susitikime aptartos šeimų stiprinimo priemonės, kurių valstybė imasi ir kurių turėtų imtis, Lietuvos šeimų gerovės, demografinės situacijos rodikliai.
„Lietuvai reikia konsoliduoto politinio posūkio stiprinant šeimas. Sprendimų, kurie apsaugotų ir stiprintų šeimas, drąsintų žmones jas kurti. Šeimos skleidžia solidarumo kultūrą, kuria tvirtą visuomenės audinį, asmeninių ryšių tinklą, kuriame visi ir kiekvienas gali jaustis saugiai. Būtent šeimos yra esminis valstybės stabilumo pagrindas“, – pranešime cituojamas prezidentas.
Šalies vadovas pažymėjo, kad valstybės šeimos politika turi užtikrinti pagarbą šeimoms, suteikti jas stiprinančias socialines ir ekonomines garantijas, užtikrinti visiems šeimos nariams prieinamas kokybiškas paslaugas ir palankias sąlygas tėvams derinti darbo ir šeimos įsipareigojimus.
Prezidentas išklausė Nacionalinės šeimų tarybos siūlymus ir aptarė įžvalgas, kaip Lietuvoje reikėtų stiprinti ekonominį šeimų saugumą, „skatinti įsipareigojimus šeimai, jos tvarumą, atvirumą ir pagarbą gyvybei“.
Nacionalinė šeimos taryba yra Seimui atskaitinga, iš savivaldybių Šeimos tarybų, mokslo ir studijų institucijų, šeimų organizacijų ir su šeimomis dirbančių organizacijų atstovų sudaryta šeimos politikos formavimo ir įgyvendinimo vertinimo patariamoji institucija.
Susitikime dalyvavo Nacionalinės šeimos tarybos laikinai pirmininko pareigas einanti Lijana Gvaldaitė, nariai Roma Jusienė, Vytis Turonis, Kristina Malinovska, Rima Sitavičienė, Inga Ulevičiūtė-Rukšėnienė bei Tarybos sekretoriato vadovė Ingrida Tamulevičiūtė, vyriausioji specialistė Deimantė Rusteikaitė, nurodoma pranešime.