Anot jo, problemą reikėtų spręsti panašiai, kaip ir keičiant savivaldybių tarybų narių apmokėjimo tvarką po to, kai paaiškėjo nederamo išmokų naudojimo atvejai.
„Labai skirtingi atvejai ir kiekvienu konkrečiu atveju Seimo nariai turėtų paaiškinti patys, kaip taupiai jie naudojo lėšas, tačiau žvelgiant į priekį aš manau, kad, jeigu čia būtų teisinga tokia analogija, kaip atsitiko su tuo nelemtu čekiukų skandalu savivaldybėse – buvo priimti sisteminiai sprendimai, kurie, tikiuosi, padės išvengti panašių čekiukų skandalų Lietuvoje dėl atlyginimo tam tikro savivaldybės tarybų narių ir taip toliau“, – šeštadienį Miunchene žurnalistams sakė G. Nausėda.
Visuomenininkui Andriui Tapinui pratęsus iniciatyvą „Skaidrinam“ ir ėmus nagrinėti Seimo nariams skirtų lėšų panaudojimą aiškėja, kad dalis jų parlamentinei veiklai skirtus pinigus leido brangiai įrangai, kuri, abejojama, ar dera su tiesioginiu jų darbu. Taip pat daroma prielaida, kad brangią įrangą parlamentarai suskubo įsigyti artėjant į pabaigą terminui, kurio metu įsigyti daiktai lieka Seimo narių nuosavybe pasibaigus kadencijai.
Prezidentas teigia, kad reikia priimti tokius sprendimus, kurie neleistų pasikartoti tokiems įvykiams ateityje.
„Tikrai reikia priimti sprendimus, kurie sistemiškai spręstų problemą. Taip, gavome pamoką, įsitikinome, kad sistema, ta, kuri yra dabar, neveikia, ja yra piktnaudžiaujama. Stabdykime ją, priimkime sisteminius sprendimus, kurie neleistų pasikartoti šitiems įvykiams ateityje“, – sakė G. Nausėda.
Seimo nariams kas mėnesį skiriama 0,8 vidutinio mėnesio darbo užmokesčio dydžio suma išlaidoms, susijusioms su jų parlamentine veikla: biuro, kompiuterinės technikos nuomai, ryšio paslaugoms, transporto išlaidoms, automobilio eksploatacijai, suvenyrams, viešosios informacijos rengėjų paslaugoms ir panašiai.
Parlamentinei veiklai Seimo nariai praėjusiais metais išleido daugiau kaip 2 mln. eurų, rodo Seimo Etikos ir procedūrų komisijos ataskaita. Praktiškai tokia pati suma panaudota ir 2022-aisiais.
Per praėjusius metus kiekvienas Seimo narys parlamentinei veiklai galėjo panaudoti 18,5 tūkst. eurų, beveik visą sumą išleido daugiau kaip pusšimtis parlamentarų.