Pirmoji šių metų žmogžudystė Anykščių rajone užregistruota Piktagalio kaime. Įtariamasis areštuotas.
Rajono apylinkės teismas 3 mėnesiams leido suimti piktagalietį Vidmantą Čepelionį (56 m.). Jis įtariamas gerokai už save jaunesnio kaimyno Dariaus Miniausko (30 m.) nužudymu. Nors po šio nusikaltimo kaime ilgai netilo kalbos apie peiliu išardytą neva meilės trikampį, tačiau ikiteisminis tyrimas kol kas to nepatvirtina. Policijos komisariato vadovų teigimu, aiškėja, kad Piktagalyje eilinę savo auką pasiglemžė daugelio keikiamas, tačiau gamintojams vis didėjančius pelnus nešantis Jo didenybė „Bambalys“.
Nelygi santuoka
Vidmanto Čepelionio ir jo žmonos Janinos (50 m.) namuose išgertuvės vykdavo nuolat. Čia mielai buvo priimamas kiekvienas, turintis butelaitį vyno ar bambalį alaus. Ne paslaptis, jog kai kuriuos lankytojus traukė ir kažkada išskirtiniu žodžiu garsėjusi namų šeimininkė, kuri sovietmečiu dirbo kolūkio pirmininko sekretore. Vilniaus prekybos mokyklą baigusi Janina buvo įstojusi net į Vilniaus universiteto Ekonomikos fakultetą, tačiau mokslus nutraukė pasijutusi nėščia. Savaime suprantama, jog kolūkio traktorininku dirbusį Vidmantą moteris laikė prastesniu už save, nors šis aktyviai dalyvavo saviveikloje, dainavo ir grojo. J. Čepelionienė neslepia, jog turėjo intymių ryšių ir su kitais, tačiau vyras dėl to jai nepriekaištaudavo. Anot moters, užtekdavo jai pasirodyti parduotuvėje, ir vyrai tuoj skubėdavo pirkti jai ledų, saldainių ar alaus, tačiau su bet kuo į lovą ji neguldavo.
Vaikai nuo girtavimo nesulaikė
Ilgainiui V. Čepelionis pradėjo intensyviai girtauti, o nuo jo neatsiliko ir žmona. Gerbėjų iki šiol nestokojanti moteris pagimdė 4 sūnus, kurių du jau paliko tėvų namus ir gyvena savarankiškai. Su tėvais liko mažametis jaunėlis ir pilnametystės sulaukęs Modestas, kuris vis dažniau palaikydavo kompaniją girtaujantiems tėvams. O nuo alkoholio apsvaigęs jaunuolis dažnai savo pyktį išliedavo ant su šeimos galvos pareigomis nesusitvarkančio tėvo ir jį nuolat mušdavo. Vidmantas kartais vaikščiodavo net pamėlęs nuo kraujosruvų, tad kaimynai net baiminosi, kad sūnaus priekabių neištvėręs vyriškis nepasikartų.
Kaimyno vaikas priminė prarastą dukrą
Tarp nuolatinių Vidmanto ir Janinos sugėrovų jau porą metų buvo ir už kelių namų gyvenantis Darius Miniauskas, tačiau, anot jauno vyro tėvų, jį čia traukė ne Janinos grožybės, o jauniausiasis J. Čepelionienės sūnus. Dariui berniukas priminė pas buvusią žmoną likusią panašaus amžiaus jo dukrelę, todėl jis vaikui nuolat pirkdavo saldumynus ir žaislus. Nuo mažens regėjimo negalią turintis vyriškis kadaise mokėsi specializuotoje aklųjų ir silpnaregių mokykloje Vilniuje, o vėliau įgijo namų ūkio darbininko specialybę. Begyvendamas sostinėje D. Miniauskas su savo drauge Jūrate susilaukė dukros, tačiau po dvejų metų sutuoktinių keliai išsiskyrė. Vėliau Jūratė sukūrė kitą šeimą ir į Piktagalį pas tėvus sugrįžusiam vyrui dukros lankyti neleido. D. Miniauskas kurį laiką dirbo Anykščiuose pats batsiuvį, tačiau prieš porą metų šio darbo neteko ir vienintelis jo pajamų šaltinis – neįgalumo pensija. Maždaug tuo metu Darius įjunko į taurelę. Visos jo tėvų pastangos atplėšti sūnų nuo besaikio alkoholio vartojimo buvo bevaisės.
Alaus buvo per daug
Kai tą nelemtą dieną Darius, nešinas alaus bambaliu, atėjo į Janinos ir Vidmanto namus, pastarasis jau buvo gerokai įkaušęs, nes buvo pradėjęs girtauti nuo pusės septynių ryto. Janina namo parėjo vėliau. Išgirdusi Dariaus skundą, jog parduotuvėje vos išprašė alaus pūslę skolon, pasakė, kad dabar vaišins jinai. Moteris davė sūnui Modestui 6 litus ir liepė parnešti dar svaigalų, o pati nuėjo pjaustyti lašinių užkandai. Anot Janinos, netrukus ji išgirdo bildesį ir nuskubėjo pasižiūrėti, kas atsitiko. Darius gulėjo koridoriuje, o girtutėlis Vidmantas jau ruošėsi gulti. Koridoriuje buvo tamsu. Moteris nematė jokio kraujo, tačiau D. Miniauskas buvo labai išbalęs ir net jo veidas atrodė pasikeitęs. Sužeistasis dar suspėjo prašvokšti, jog jį padūrė V. Čepelionis, ir prarado sąmonę. Tuo metui parėjo alumi nešinas Modestas, kuris stvėrė taburetę ir pradėjo ja tvatyti tėvą. Janina subarė sūnų ir liepė kviesti greitąją pagalbą. Atvykę medikai sunkiai sužeistąjį išvežė į Anykščių ligoninę, kur jam buvo skubiai atlikta blužnies operacija. Tačiau kitą dieną Darius ligoninėje mirė.
Dūrė ne tam?
Kai į Piktagalį atskubėjo policijos pareigūnai, su V. Čepelioniu susikalbėti buvo sunku. Vyriškis, kuriam nustatytas net 3,09 promilės alkoholio girtumas, nelabai suvokė, kam įdūręs. Jis savo sūnaus Modesto paklausė, kodėl šis dar gyvas, todėl neatmetama, kad tėvas norėjo peiliu „paauklėti“ anaiptol ne svečią. Vidmantas labai pyko ant Modesto, kad šis girtauja su Dariumi, bei galėjo bandyti atsiteisti už paties patirtą smurtą. Tačiau apsvaigęs vyriškis dūrė niekuo dėtam svečiui. Vienintelis dūris į pilvą buvo lemtingas.
Pats buvo auka
Bene prieš 15 metų iki šiol neteistas V. Čepelionis pats buvo perdurtas peiliu ir daugiau nei savaitę praleido ligoninėje. Tuomet Vidmantas savo namuose išgertuvių metu susikivirčijo su kitu jo žmonai simpatizavusiu piktagališkiu, ir šis peiliu perdūrė jam kaklą. Užpuolikas buvo nuteistas 8 metų laisvės atėmimo bausme, bet realiai pataisos namuose išbuvo tik 6 metus. Janina Čepelionienė iki šiol atkakliai neigia, kad anuometinis konfliktas įvyko dėl jos. Tačiau, atrodo, jog ir šių metų tragedija nė kiek nepakeitė jos gyvenimo būdo.
Gyvenimo būdo keisti nesiruošia
Per visas šermenų dienas J. Čepelionienės namuose vyko triukšmingos išgertuvės, aidėjo dainos. Janina neišdrįso pasirodyti kaimyno laidotuvėse, kuriose dalyvavo tik gėlių krepšelį atnešęs jos sūnus. Laidotuvių dieną J. Čepelionienė kaimo autobusų stotelėje surengė viešą pasirodymą: parklupusi ant kelių moteris grąžė rankas ir garsiai šaukė nužudytąjį. Janina neslėpė, kad savo vyro nemyli, tačiau per 30 bendro gyvenimo metų prie jo priprato, todėl lauks sugrįžtančio iš įkalinimo vietos. Nužudymu įtariamam V. Čepelioniui gresia laisvės atėmimas nuo 7 iki 15 metų.
Remigijus RAINYS