Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
nieko nebus su ta renovacija. vaiku neturiu, o atsipirkimo nesulauksiu jau. susikiskit
60 kv.m. butą apšiltinti iš vidaus man pakaks 5000 litų ir aš niekam neskolingas. Paemus 20000 Lt paskolą renovavimas man atsipirktų per 45 metus kai manęs jau nebus. Vien palūkanų man reiktų sumokėt beveik tiek pat, kiek paskola. Tai kas čia per investicija? Po renovavimo aš visą savo amžių už šildymą mokėsiu tiek, kiek ir dabar, tai kam tas vargas ir prasiskolinimas? Kažkas galvoja, kad Lietuva tai didelis kvailių kaimas. Dabar už 60 kv.m. buto šildymą per metus aš sumoku apie 1200 Lt. Paskaičiuokit, kas netingit, kuo ta renovacija kvepia.
Seimunai,kol buna opozicijoja,tai viska supranta,kaip ir visi mormalus zmones,kad krizes laikotarpiu,gyventojai-kurie gyvena daugiabuciuosia,nepajiegus butu issimoket paskolas,tai koks gi bankas duotu, tokiam zmogeliui paskola o jai ir duotu su buto uzstatymu,tai jau aisku i keno rankas pakliutu tas butas.Valdanciuju partiju atstovai,pries rinkimus,irgi kalbejo-kaip zmones,bet kaip tik gavo dauguma valdzioja,mastymas iskart pasikeite.Nors Kubilius ir kalba ,kad gyventojai sutaupis,nes po renovacijos maziau mokes,tai irg netiesa,tokio taupymo nebus, nes ziemos nesaltos,o butas turi vedintis taip,kad nekenktu gyventoju sveikatai.Mokesciai uz sildyma,kyla ne del to,kad daugiau sunaudoja,odel to ,kad pastoviai kelia kainas pavz.kaip ir gyvatuko mokestis-su salciu nieko bendro neturi,o kiek nori tiek priskaiciuoja.
Kaip norit aš tai prieš.Pasidarysim renovacija,mažiau šilumininkai patieks šilumos, sumažės pelnai ir pasididins tarifus.
Valstybė pirmiausiai turėtų suprasti, kad žmonės išgyvena taip pat sunkmetį. Kuomet tokia bedarbystė priversti gyventojus imti paskolas iš bankų yra tiesiog niekšinga. Statybų verslą tegelbsti tie oligarchai, kuriems sunkmetis nėra baisus. Stambusis kapitalas gyvena geriausiai, nes jų interesus gina valstybė ir dabartinė valdžia. Tai gal ir pasidalinkite šia našta nukreipę finansų srautus statant jiems namus, vilas, renovuojant jų asmeninias pilis, statant pirteles prie ežerų. Atsikniskit nuo sunkiai gyvenančių ir jau nesugebančių išgyventi žmonių. Matyt nusitaikyta į tokių žmonių būstus ir galimybes išvaryti juos iš savų namų. Ar nepaspringsit?
Kokios ABCD klases???? Ir kokia statybininku atsakomybr??? Juokas net ima. Jau dabar puse statybiniu bendroviu "pradingusios" arba bankrutavusios kurios renovavo daugiabucius. Ir kas ateityje atsakys???
Nėra garantijų, kad renovacija taupys en
Nėra garantijų, kad renovacija taupys en
Kyla rimtos abejonės, ar po renovacijos turėsime energijos taupymą ir ar statybininkai turės atsakyti, jei energijos vartojimas nesumažės. Štai kodėl:
Dabar Seimui pateiktame daugiabučių modernizavimo įstatymo projekte (13 straipsnis) įrašyta:
Valstybės parama daugiabučio namo butų savininkams teikiama, jeigu įgyvendinus Investicijų projekte numatomas priemones, pasiekiama ne mažesnė kaip D pastato energinio naudingumo klasė – tada gali būti suteiktas lengvatinis kreditas su iki 3 proc. fiksuotomis metinėmis palūkanomis. Dar įrašyta, kad gali būti kompensuojama 15 procentų investicijų dalis, jeigu įgyvendinus Investicijų projekte numatytas priemones, pasiekiama ne mažesnė kaip C pastato energinio naudingumo klasė
Paskelbti pastaų sertifikavimo duomenys rodo, kad daugiabučiai namai, kurie turi C energinio naudingumo klasę vartoja patalpų šildymui (be karšto vandens) apie 110-130 kWh/ kv.m. per metus; kurie turi B energinio naudingumo klasę - 60-80 kWh/ kv.m. per metus.
D klasė yra labai ŽEMAS pastato energinio naudingumo lygis - patalpų šildymui (be karšto vandens) juose vartojama apie 150-160 kWh/ kv.m. per metus.
Labai daug esamų daugiabučių namų turi B ar C energinio naudingumo lygį ir dėl energijos taupymo pagal įstatymą jų renovuoti NEREIKIA. Reiškia, jei atlikus renovacijos darbus, energijos vartojimas pastate nesumažės, statybininkai turės galimybę neprisiimti atsakomybės – jie atseit užtikrins įstatymo 13 straipsnio reikalavimus (pastato energinio naudingumo D klasę). Praktiškai nėra garantijų, kad statybininkų atliktų darbų išdavoje turėsime energijos taupymą.
Kad statybininkai atlikdami renovaciją „nenusiplautų“ nuo energijos taupymo, įstatymo 13 straipsnyje reikia įrašyti reikalavimą pasiekti ne mažesnę kaip „B“ pastato energinio naudingumo klasę.
O "gyvatuko mokestis" vasarą dėl to, kad butai nerenovuoti ir vonioje šalta? Nejuokinkite, renovuok ar nerenovuok, kaip nebaudžiamai vogė pinigus iš gyvetojų, taip ir vogs.
Kokia konkurencija cia begali buti??? Ir kas konkursa laimes renovuoti nama jau zino is anksto. Namo gyventoju nuomones niekas ci neklausia, viska suderina su bendrijos pirmininku ( mat jam 10% nuo renovacijos sumos sako nubyra). O uz darbu kokybe visai niekas neatsako, tai ir renovuoja kaip kas ismano ir neaiskios kilmes ir kokybes medziagom.
Prisidengus gera renovacijos idėja, rubikono tipo statybininkai padarys visus gyventojus per gerą vietą. Kiek man žinoma, dar šarka medyje, bet statybininkai jau pasidalino rinką. Žinoma kas ir ką renovuos. Tai apie kokią konkurenciją ir kainas galima kalbėti? Panaši situacija kaip ir su Lietuvos kelių remontu, kur dirba kelios įmonės. Reikia arba statyti nuosavą namą arba dinkt iš Lietuvos.
REKLAMA
REKLAMA

Skaitomiausios naujienos




Į viršų