Portretas sudarytas pagal duomenis, kuriuos naujai išrinkti politikai VRK pateikė kandidatuodami Seimo rinkimuose. Į portretą neįtraukti keturių mandatų atsisakiusių politikų duomenys.
Keturioliktajame parlamente dirbs vienas buvęs meras ir 28 buvę savivaldybių tarybų nariai.
Perrinkimo dar vienai Seimo kadencijai siekė 128 praėjusios kadencijos Seimo nariai, rinkėjų 62 iš jų suteikė naujus įgaliojimus.
VRK duomenimis, Seimo nario mandatus turės 103 vyrai ir 38 moterys – lygiai tiek pat, kiek ir prieš ketverius metus, kai 2020 metų lapkritį darbą pradėjo praėjusios kadencijos Seimas.
Parlamentarų amžiaus vidurkis pirmojo naujos kadencijos posėdžio dieną buvo 50 metų ir septyni mėnesiai. 2020 metais šis vidurkis siekė 49,5 metų, 2016-aisiais – 51,6.
Dauguma – 34,75 proc. – Seimo narių priklauso 40–49 metų amžiaus grupei. 3,5 proc. yra sulaukę 70 ir daugiau metų, o jauniausioje, 18–29 metų amžiaus grupėje, yra 1,4 proc. parlamentarų.
Bendras visų 2024–2028 metų kadencijos Seimo narių turtas siekia 39 mln. 524 tūkst. 28 eurus.
Turtingiausias Seimo narys yra politinės partijos „Nemuno aušra“ gretose dirbsiantis Dainoras Bradauskas. Kukliausias – savo turto ir pajamų deklaracijoje nulius deklaravęs parlamentaras – su Lietuvos socialdemokratų partija į Seimą išrinktas Ruslanas Baranovas.
VRK duomenimis, šiemet dėl Seimo nario mandatų varžėsi 25 milijonieriai. Rinkėjų sprendimu į Seimą pateko aštuoni jų. Po du yra Lietuvos socialdemokratų ir Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos gretose, po vieną – partijos „Laisvė ir teisingumas“, Liberalų sąjūdžio, „Nemuno aušros“ ir Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų.
Daugiau kaip 92 proc. arba 133 Seimo nariai VRK pateiktose biografijose nurodė turintys aukštąjį universitetinį išsilavinimą. Penki pažymėjo, kad yra įgiję aukštąjį, du – aukštąjį neuniversitetinį, vienas – aukštesnįjį.
21 šios kadencijos Seimo narys teigė turį mokslo daktaro laipsnį.
Dešimt Seimo narių savo anketose įrašė mokantys penkias ir daugiau užsienio kalbų.
Didžiausi poliglotai – Simonas Gentvilas ir Valdas Rakutis, jie abu nurodė įvairiais lygiais mokantys po septynias užsienio kalbas.
Šešiomis užsienio kalbomis susikalbėtų Žygimantas Pavilionis. Po penkias kalbas yra įvaldę Vaida Aleknavičienė, Linas Balsys, Dainoras Bradauskas, Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė, Laurynas Šedvydis, Agnė Širinskienė ir Tomas Tomilinas.
Daugiausiai Seimo narių nurodė mokantys anglų (130), rusų (113), lenkų (40), vokiečių (31), prancūzų (22) kalbas. Keletas parlamentarų susikalbėtų ispaniškai (7), itališkai (6), latviškai, švediškai, ukrainietiškai, baltarusiškai ir lotyniškai (po 3), norvegiškai ir portugališkai (po 2).
Seime taip pat dirbs politikų, mokančių japonų, turkų, danų, rumunų ir jidiš kalbas.
Tuo metu socialdemokratas Antanas Nedzinskas savo biografijoje pripažino nemokantis nė vienos užsienio kalbos.
Daugiau kaip 80 proc. arba 113 Seimo narių nurodė, kad yra susituokę. Penki deklaravo esantys partnerystėje, 14 – kad nevedę ir netekėjusios, aštuoni – kad išsiskyrę, o vienas nurodė našlystės statusą.
2024-2028 metų Seimo kadencija darbą pradėjo ketvirtadienį.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!