• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Į Lietuvos zoologijos sodą iš Čekijos atvyko du naujakuriai – zebriukai Pamelo ir Janikas. Nė metų neturintys dryžuoti broliai dar tik pratinasi naujuose namuose, yra labai baikštūs, tad retas lankytojas juos yra matęs.

Į Lietuvos zoologijos sodą iš Čekijos atvyko du naujakuriai – zebriukai Pamelo ir Janikas. Nė metų neturintys dryžuoti broliai dar tik pratinasi naujuose namuose, yra labai baikštūs, tad retas lankytojas juos yra matęs.

REKLAMA

Daugiau apie tai – TV3 žiniose.

Tokios rūšies zebrų Kaune iki šiol nebuvo, jie gerokai didesni už prieš rekonstrukciją čia gyvenusius giminaičius, kurie išvyko svetur. 

Atvyko iš Čekijos 

„Savaniniai bekarčiai zebrai atvyko iš Čekijos, prieš mėnesį buvo karantinuojami, tai jauni gyvūnai, broliai“, – pasakoja kuratorė Rasa Mikuličienė.

Jie dar neturi nė metų. Tai vieno tėvo, bet skirtingų mamų palikuonys. Prižiūrėtojos sako, kad tarp jų labai artimas ryšys.

REKLAMA
REKLAMA

„Jei vienas yra viduje, o kitas lauke – jie ieško vienas kito, nori bendrauti“, – sako R. Mikuličienė. 

REKLAMA

Būna, kad gražiai žaidžia abu, o už akimirkos, kaip tikri broliai, jau ir pešasi. Zebriukų charakteriai labai skirtingi.

„Vyresnis, jis atsargesnis, jis truputėlį susimąsto, išbando voljero dydį, o jaunėlis labai gerietis, jis uosto, daugiau bendraujantis, kaip jaunesnis daugiau smalsesnis“, – komentuoja gyvūnų priežiūros specialistė. 

Pratinasi naujuose namuose

Beje, zebrai vienas kitą atpažįsta iš dryžių. Įdomu ir tai, kad juodos ir baltos juostos mums, žmonėms, rėžia akį, o štai savanoje tai puikiausiai maskuojantis spalvų derinys.

REKLAMA
REKLAMA

Zebrų dryžiai, taip pat kaip mūsų antspaudai yra visi skirtingi ir zebrai pagal dryžius atskiria vienas kitą, taip pat tai tam tikras kamufliažas gamtoje, plėšrūnams tarp žolių mažiau matomi. Taip pat atlieka termoreguliacinę funkciją, ne šiaip sau zebrai dryžuoti“, – teigia kuratorė. 

Dryžuoti broliai dar tik pratinasi naujuose namuose Kaune. Šie gyvūnai iš prigimties labai baikštūs, tad jei koks įtartinas garsas, jau ir lekia į vidinį voljerą slėptis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Net jei vėjas į duris smarkiau trinkteli ir to išsigąsta. Jei išsigąsta ir tu ateini paraminti, tai jis jau ramus, pasiguodžia, tokį balsą skleidžia“, – pasakoja D. Zalagaitienė. 

Lankytojai naujus gyventojus pamato retai

Minta zebrai šienu ir kombinuotais pašarais, kaip desertą iš prižiūrėtojų, kad prie jų greičiau priprastų, kartais gauną mažą gabalėlį morkos. 

REKLAMA

„Pratiname juos prie lauko, kadangi kaip tik atšilo oras, nedrąsiai dar jie taip, jiems reikia apsiprasti su nauja aplinka su naujais žmonėmis, su kvapais, garsais“, – sako kuratorė R. Mikuličienė. 

Naujieji gyventojai dar retai užsibūna lauke, todėl ir lankytojai ne visi juos spėja pamatyti, bet, sako, kitų gyvūnų, besimėgaujančių šiltėjančiais orais, atsinaujinusiame zoologijos sode apstu:

„Vaikams labiau įdomūs visi, ieškom liūtų, tigrų, zebrų.“

„Gal dar šalta ne visi gyvūnėliai lauke.“

„Labai gražiai atsinaujinęs zoologijos sodas, seniai jau matėm, gražus oras pasitaikė. Labai smagu“

Atvykus zebriukams baigta formuoti Savanos gyvūnų ekspozicija. 

Daugiau sužinokite vaizdo reportaže, esančiame straipsnio viršuje. 

tv3.lt

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų