• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Naujausi reitingai: Nausėdos populiarumas smuko, Skvernelio augo

Papildyta 08.45 val

Prezidento Gitano Nausėdos populiarumas koronaviruso pandemijos metu smuko, tuo tarpu premjero Sauliaus Skvernelio ir sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos reitingai augo, rodo šeštadienį dienraščio „Lietuvos rytas“ skelbiama „Vilmorus“ apklausa. Politinių partijų reitingai per pandemiją smarkiai nepasikeitė – pirmauja opoziciniai konservatoriai, o antrą vietą užima valdantieji „valstiečiai“.

Prezidento Gitano Nausėdos populiarumas koronaviruso pandemijos metu smuko, tuo tarpu premjero Sauliaus Skvernelio ir sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos reitingai augo, rodo šeštadienį dienraščio „Lietuvos rytas“ skelbiama „Vilmorus“ apklausa. Politinių partijų reitingai per pandemiją smarkiai nepasikeitė – pirmauja opoziciniai konservatoriai, o antrą vietą užima valdantieji „valstiečiai“.

REKLAMA

Jos duomenimis, prezidentą teigiamai vertina 60,1 proc. apklaustųjų – šalies vadovo populiarumas nuo kovo mėnesio smuko 15 proc. punktų, tuo tarpu aukštus reitingus išlaikė Vyriausybės ir kovos su COVID-19 operacijų štabo vadovai. Per paskutinę prieš karantiną darytą apklausą G. Nausėdą teigiamai vertino 74,8 proc. respondentų.

Premjerą S. Skvernelį tuo tarpu teigiamai vertina 42,9 proc. apklaustųjų (40,2 proc. kovą), o A. Verygą – 35,8 proc. (36,8 proc. kovą) apklaustųjų, jų populiarumas buvo pakilęs jau per pastarąją apklausą.

REKLAMA
REKLAMA

„Vilmorus“ vadovas sociologas Vladas Gaidys sako, kad prezidento populiarumas krito dėl jo mažo matomumo visuomenėje, o dėmesio centre buvo premjeras ir sveikatos apsaugos ministras.

REKLAMA

„Tie pokyčiai, kuriuos galima įžiūrėti, visi galimai susieti su karantinu ir koronavirusu. Politikai, kurie susieti su koronavirusu, išlošė, o kas nesusietas – pralošė. G. Nausėda turėjo 75 proc. palankių vertinimų, dabar – 60 poc., kritimas nuo kovo 15 proc. punktų yra daug“, – BNS sakė V. Gaidys.

Anot V. Gaidžio, „kovos su koronavirusu štabas sukosi ties A. Veryga ir S. Skverneliu, tie du žmonės buvo žiniasklaidos ir visuomenės dėmesio centre, prezidentas buvo žymiai toliau“.

REKLAMA
REKLAMA

Prezidentas, nors ir kritus reitingui, išlieka palankiausiai vertinamu tarp politikų, o nepalankiai jį vertinančių apklaustųjų skaičius padidėjo nuo 7,8 proc. iki 13 procentų.

Antrą vietą reitingų lentelėje užima užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius su 49 proc. palankių vertinimų (40,2 proc. kovą), premjeras S. Skvernelis yra trečias su 42,9 proc. palankių vertinimų (40,2 proc. kovą), ketvirtoje pozicijoje – Kauno meras Visvaldas Matijošaitis su 42,9 proc. pozityvių vertinimų (42 proc. kovą).

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Seimo pirmininką Viktorą Pranckietį palankiai vertina 39,6 proc. respondentų (43,5 proc. kovą), šeštoje vietoje yra sveikatos reikalų ministras A. Veryga – 35,8 proc. (36,8 proc. kovą), septintoje – Vilniaus meras Remigijus Šimašius su 31 proc. palankumo reitingu (26,2 proc. kovą).

Toliau reitingų lentelėje rikiuojasi krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis (30,1 proc.), Liberalų sąjūdžio vadovė Viktorija Čmilytė-Nielsen (28,4 proc.), socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis (25,7 proc.), Darbo partijos pirmininkas Viktoras Uspakichas (25,5 proc.).

REKLAMA

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos lyderį Ramūną Karbauskį palankiai vertina 24,8 proc. apklaustųjų, o paskutinę vietą reitingų lentelėje užima susisiekimo ministras Jaroslavas Narkevičius su 7,5 proc. palaikymu, kai jį neigiamai vertina – 57,7 proc. apklaustųjų. 

Partijų reitinge pirmauja konservatoriai, vejasi „valstiečiai“

Politinių partijų reitingai per pandemiją smarkiai nepasikeitė – pirmauja opoziciniai konservatoriai, o antrą vietą užima valdantieji „valstiečiai“.

REKLAMA

„Partijų reitingai kaip buvo, taip liko, partinė veikla per tuos du mėnesius buvo sumažėjusi, visas dėmesys buvo skirtas koronavirusui“, – BNS sakė „Vilmorus“ vadovas sociologas Vladas Gaidys.

Už opozicinę Tėvynės sąjungą-Lietuvos krikščionis demokratus rinkimuose balsuoti žada 14,3 proc. gyventojų, konservatorių reitingas krito trimis procentiniais punktais – kovą jie turėjo 17 proc. gyventojų paramą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Valdančioji Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga Seimo rinkimuose sulauktų 13,4 proc. apklaustųjų paramos, kovą už „valstiečius“ būtų balsavę 12,4 proc. apklaustųjų. 

Opozicinė Lietuvos socialdemokratų partija, jei rinkimai į Seimą vyktų šiuo metu, sulauktų 9,1 proc. apklaustųjų paramos (8,3 proc. kovą), už Darbo partiją balsuotų 4,6 proc. tyrimo dalyvių (5,1 proc. kovą).

Opozicinis Liberalų sąjūdis gali tikėtis 4,3 proc. apklaustųjų paramos (3,5 proc. kovą).

„Tvarka ir teisingumas“ sulauktų 3,1 proc. rinkėjų paramos (3,8 proc. kovą). Apklausa buvo atlikta dar iki „tvarkiečiams“ priimant sprendimą partiją likviduoti, buriantis į naują politinį darinį „Laisvė ir teisingumas“.

REKLAMA

Apklausos duomenimis, Lietuvos lenkų rinkimų akcija-Krikščioniškų šeimų sąjunga sulauktų 2,2 proc. paramos, Socialdemokratų darbo partija – 2,1 proc., Laisvės partija – 2 proc., Centro partija Gerovės Lietuva – 1,7 proc., Krikščionių sąjunga – 0,4 proc. apklaustųjų paramos.

Paklausti, už kurią partiją balsuotų, jei rinkimai į Seimą vyktų kitą sekmadienį, 11,9 proc. apklaustųjų teigė nebalsuosiantys, o 26,8 proc. – jog nežino.

Šalies gyventojų apklausą birželio 5–13 dienomis dienraščio „Lietuvos rytas“ užsakymu atliko „Vilmorus“

Reprezentatyvią šalies gyventojų apklausą birželio 5–13 dienomis dienraščio „Lietuvos rytas“ užsakymu atliko „Vilmorus“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų